Відновлення дії повного та всеосяжного режиму припинення вогню, який був задекларований усіма учасниками “нормандської четвірки”, є головною умовою для успішного продовження перемовин стосовно ряду інших запитань.
Про це йдеться в Фейсбуці української сторони в ТКГ.
Автори допису наголошують: “Дотримання режиму припинення вогню дозволило зберегти десятки життів наших військовослужбовців і мирних жителів і показало, що синхронізація політичної волі всіх сторін переговорного процесу – запорука його успішного просування. Разом з тим, починаючи з кінця жовтня минулого року відзначається тенденція до збільшення кількості порушень режиму припинення вогню і зростання людських жертв”.
Прес-служба ТКГ доповнює: “У такій ситуації питання безпеки і підтримання режиму припинення вогню стали ключовими для розгляду в ході засідання на рівні політрадників Н4 18.03.21.
Всі учасники засідання вважають критично важливим повернутися до беззастережного дотримання і виконання домовленостей, досягнутих в минулому році і, головне, – посилити ефективний контроль за їх виконанням. Просування з будь-яких інших питань: політичних, гуманітарних, економічних, подальше узгодження кроків сторін не має сенсу в разі, якщо не виконана головна, базова умова – досягнуто повне і всеосяжне припинення вогню. Спроби говорити про політичне врегулювання без того, щоб було досягнуто військове, заздалегідь безперспективні”.
“Україна вважає головною умовою відновлення у повному обсязі режиму припинення вогню і недопущення його подальших порушень. Україна очікує, що з цією метою СММ ОБСЄ відповідно до свого мандату посилить моніторинг та здійснення фіксації можливих порушень РПО.
Очікуємо відповідних зусиль і від російської сторони.
Повернення до повного і всеосяжного припинення вогню, необхідність якого була декларована усіма учасниками політичних консультацій у рамках відеоконференції Н4 на рівні політичних радників, є головною умовою успішності подальших переговорів з усіх інших питань”, – підсумовується у дописі.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.