Президент Володимир Зеленський з дружиною Оленою 13 лютого прибули в Об’єднані Арабські Емірати. Глава держави зазначив, що ОАЕ – один з ключових партнерів України та подякував Абу-Дабі за допомогу під час пандемії.

Про це повідомляє Офіс Президента.

Про свій погляд на співпрацю України та ОАЕ президент Зеленський розповів в інтерв’ю еміратському інформаційному агентству WАМ.

Глава держави зазначив, що Об’єднані Арабські Емірати – це країна з велетенським потенціалом. Це проявляється не лише в економіці, а також в технологіях, соціальній сфері та у справах регіонального мирного процесу.

“Тому цілком логічно, що ОАЕ – один з ключових партнерів України на Близькому Сході, і наша країна приділяє особливу увагу розвитку відносин з Еміратами. Максимальне поглиблення й розширення двосторонніх відносин з ОАЕ є пріоритетом нашої зовнішньої політики”, – зауважив Зеленський.

Також президент України наголосив на тих зусиллях, яких докладають ОАЕ у боротьбі з коронавірусом. Мовиться не лише про боротьбу з COVID-19 всередині країни, а й за кордоном.

“В Україні не забудуть еміратський літак, який так вчасно доправив дружню гуманітарну допомогу для протистояння COVID-19 і допоміг багатьом українцям дістатися додому. За це я хотів ще раз висловити подяку керівництву вашої країни”, – сказав президент України.

Зеленський впевнений, що відносини між Україною та ОАЕ вже можна охарактеризувати, як стабільні. Це підтверджують показники двостороннього товарообігу та культурно-гуманітарне співробітництво.

Зазначимо, Зеленський перебуватиме у Еміратах 14 – 15 лютого. У планах – зустріч зі і спадкоємним принцом Абу-Дабі Зеленський вперше полетить в ОАЕ: мета візиту Мухаммадом бін Заїдом Аль Нагаяном та віцепрезидентом, прем’єр-міністром, міністром оборони Мухаммадом бін Рашидом Аль Мактумом. Планують підписати низку двосторонніх угод.

Під час зустрічей вони обговорять широкий спектр питань двосторонньої політичної, торговельно-економічної, інвестиційної та гуманітарної співпраці. За результатами переговорів планується підписання низки двосторонніх документів.

Водночас Олена Зеленська у межах розвитку напрямку “культурна дипломатія” зустрінеться з міністром культури та молоді Об’єднаних Арабських Еміратів Нурою бінт Мухаммад Аль Каабі, представниками дирекції Дубайської опери та ключових історичних і культурних пам’яток Абу-Дабі.