СБУ

Співробітники СБУ в Дніпропетровській області викрили зрадника, якого завербували спецслужби РФ. Російські куратори планували використати його для організації міжнародної провокації проти України.

Новину із посиланням на прес-службу СБУ повідомляє «Преса України», передає Корупція.інфо

Правоохоронцями було встановлено, що зловмисник мешканець Дніпропетровська, колишній правоохоронець, отримав завдання від російських спецслужб штучно організувати канал «контрабанди наркотиків з України».

Згідно із задумом, у встановлений час російські правоохоронці мали затримати  кур’єра з крупною партією наркотику та «викрити» наркотрафік. Внаслідок чого, підконтрольні їм телеканали повинні були «роздути» гучний скандал для дискредитації України як начебто постачальника наркотиків до інших країн.

Як встановила  контррозвідка СБУ, зловмисник вже отримав 1700 доларів США за провокацію. Російські представники мали передати партію наркотиків для організації провокації. До примітивної акції, за «дозу», на роль наркокур’єра,  колишній правоохоронець залучив наркозалежну особу.

Встановлено, що зловмисник погодився збирати та передавати інформацію про обстановку в Дніпропетровській області за матеріальну вигоду. Російських представників цікавили відомості про добровольні батальйони, їхню підготовку, а також керівництво місцевої влади та правоохоронних органів.

За фактом вчиненого протиправного діяння Управлінням СБУ в Дніпропетровській області відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) ККУ.

Санкціями даної статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років.