У ході мобілізації призвані понад 76% військовозобов'язаних, повідомили в Генштабі.
У ході четвертої хвилі мобілізації призвані вже більше 76% військовозобов'язаних, кожен восьмий з яких – доброволець, повідомив прес-секретар Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов, передає Корупція.Інфо
"Відповідно до указу президента від 14 січня 2015 року, триває четверта хвиля часткової мобілізації. Зараз із запасу призвано понад 76% військовозобов'язаних, які за планом повинні бути мобілізовані в особливий період", – зазначив він.
За його словами, більш ніж наполовину виконаний план з мобілізації транспортних засобів.
"Кожен восьмий військовослужбовець, призваний в ході четвертої хвилі мобілізації, – доброволець", – зазначив він.
Селезньов наголосив, що особливістю четвертої хвилі мобілізації є те, що всі мобілізовані обов'язково пройшли підготовку в навчальних центрах, на полігонах, у стінах військово-навчальних закладів.
"Зараз вони проходять курс індивідуальної підготовки, в ході якого відновлюють професійні навички з військово-обліковими спеціальностями", – зазначив він.
Мобілізація в Україні: Харківська область лідирує за кількістю ухильників
Читайте також: Мобілізація: хто військовозобов’язаний і яка платня учасникам бойових дій (ІНФОГРАФІКА)
"Після проходження навчання добре підготовлений особовий склад поповнює військові частини, де протягом одного-двох тижнів буде проходити бойове злагодження у складі підрозділів", – сказав Селезньов.
Згідно з указом президента, в період з 18 березня по 1 травня 2015 року проведено демобілізацію військових, які були призвані на військову службу за мобілізацією на особливий період відповідно до указу глави держави від 17 березня про часткову мобілізацію.
Петро Порошенко задоволений проведенням четвертої хвилі мобілізації.
За його словами, під час цієї хвилі мобілізації "дуже низький відсоток відмов, хороші професійні якості мобілізованих, зовсім інше матеріальне забезпечення військовослужбовців".
Нагадаємо, цим же указом президент України доручив з 20 січня 2015 року оголосити першу хвилю мобілізації, тривалістю 90 днів, з квітня – другу хвилю, тривалістю 60 днів, а з червня – третій, тривалістю також 60 днів.
Під мобілізацію в Україні підпадають військовозобов'язані у віці від 25 до 60 років. Призов на строкову службу в Україні буде здійснюватися з 20 років.