У Білорусі – антична трагедія, битва Добра зі Злом. Дай Бог удачі цим прекрасним і героїчним людям, пише в своєму блозі, Леонід Гозман російський опозиціонер.

А у нас – ганьба. Ми знову на боці Зла, в який раз вже.

У Мінську ходять чутки про автозаки з російськими номерами, про те, що бандити в штатському і з кийками, нападники на людей, надіслані Росією. Це, так, гіпотези. Але наші пропагандисти в Мінську – це реальність, прощення боргів на мільярд доларів і багато іншого – теж реальність. Заарештовані вже всі лідери мирного протесту, а в Москві транслюють марення про змову Заходу. І знахабнілий узурпатор, який називає себе молодшим братом Путіна – він отримав добро на все і точно знає, що, якщо не впорається – допоможуть. І все це на тлі мовчання більшої частини російського суспільства.

Путіну Лукашенко, звичайно, брат – брат по духу. Як і Кім Чен Ин, Асад, Мадуро, як всі кати, диктатори або просто жлоби з кримінальним минулим, на кшталт Януковича. Якщо такі ж мерзенні бур’яни пробиваються в Європі або США – вони теж рідня.

Скрізь, де люди борються за свободу, проти них наша влада виставляють наших співвітчизників, всюди серед карателів звучить російська мова. Володарі сьогоднішньої Росії ненавидять свободу так глибоко і щиро, що пригнічують її не тільки в своїй країні, але всюди, куди тільки можуть дотягнутися.
Захарова – дипломат, Путін – президент, Лукашенко – брат. Яка ганьба для всіх нас.

Сам же диктатор заявив – Олександр Лукашенко не планує кидати або віддавати владу. За словами Лукашенка, народ не для того його обирав.

Лукашенко додав, що не хоче, щоб влада Білорусі повернулася в 90-і, коли “об неї витирали ноги”.

“Хочу вам сказати по-чоловічому, щоб у нас не було якоїсь недомовленості. Мене часто дорікають в тому, що “владу він не віддасть”. Правильно дорікають. Мене народ не для цього обрав. Влада не для того дається, щоб її взяв, кинув і віддав … Ніхто кинути в бруд владу, як вони вимагають, не посміє “, – сказав Лукашенко.

У свою чергу, Юрист і член президії Координаційної ради Максим Знак, який взятий під варту, може почати голодування.

“Якщо протягом найближчих днів це непорозуміння не вирішиться і якщо моєму підзахисному буде пред’явлено звинувачення, підстав для якого ми не бачимо, Максим Знак має намір оголосити голодування”, – повідомив порталу TUT.by його адвокат Дмитро Лаєвський.

Максим Знак і Марія Колесникова взяті під варту як підозрювані у кримінальній справі про спробу захоплення влади. Вони поміщені в СІЗО №1 по вулиці Володарського в Мінську. Підозрюваним у цій справі проходить і юрист Ілля Салей, якого також затримали 9 вересня.

Лаєвський впевнений, що переслідування його підзахисного повинні припинити, а самого Знака – випустити з-під варти.

“Мушу наголосити, що діяльність Максима Знака в рамках Координаційної ради і штабу Бабарика здійснювалася в якості адвоката в порядку надання юридичної допомоги. Всі його заяви, звернення, коментарі були публічними, прозорими, їх зміст був абсолютно законним і не ніс в собі якихось незаконних намірів. Тому в таких діях не може бути складу злочину “, – заявляє адвокат.