У Києві правоохоронці викрили групу осіб, які вимагали хабарі від підприємців за розміщення на території міста паркувальних майданчиків, повідомила прес-служба Національної поліції України.

"Зловмисники вимагали від $ 500 до $ 700 США за оформлення документів на розміщення парковок у Києві", – йдеться в повідомленні.

Під час слідства встановлено, що група складалася з чотирьох осіб, серед яких два начальника відділів та головні спеціалісти підприємства. Правоохоронці задокументували протиправну діяльність кожного з учасників.

Зокрема, правоохоронці задокументували факт вимагання від підприємця 47,6 тис. грн неправомірної вигоди за розробку, погодження схем організації дорожнього руху з подальшим укладенням договорів на придбання паркувальних талонів і розміщення двох паркувальних майданчиків.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

У поліції також зазначили, що 9 листопада при отриманні останньої частини неправомірної вигоди в розмірі 33,6 тис. грн затримано головний спеціаліст комунального підприємства.

"Ці гроші фігурант надалі мав розподілити між усіма учасниками групи", – підкреслили в прес-службі.

Крім того, одного з фігурантів правоохоронці затримали в столичному аеропорту після повернення із закордонної поїздки, інших – на території столиці.

В інформації прес-служби зазначається, що на підставі постанови суду правоохоронці провели обшуки в службових приміщеннях комунального підприємства та за місцем проживання фігурантів, де вилучили документацію, яка підтверджує протиправну діяльність посадових осіб. Зокрема, слідчі вилучили оригінали і копії схем і договорів на облаштування парковок.

Наразі всі співучасники затримані в порядку ст.208 Кримінально-процесуального кодексу України. Також їм повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) і ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) Кримінального кодексу України.