крим

Попри закон, підписаний російським президентом "про знищення продуктів, що прибувають з країн, які підтримують санкції", на ринках анексованого Росією Криму продовжують торгувати імпортними овочами та фруктами

Про це повідомляє Корупція.Інфо з посиланням на "Крим. Реалії".

Зокрема, за 30 рублів можна придбати кілограм помідорів черрі, за 110 рублів – кілограм нектаринів, основними постачальниками яких є країни Європи. Підприємці припускають, що такі партії товару могли завезти на півострів ще до початку знищення продуктів.

"Місцевий нектарин зараз дозріває і ось-ось має з'явитися у продажу. Але в Криму він невеликий, а це – імпортний. Він довго зберігається, тому що його обробляють спеціальним консервуючим газом. Швидше за все, його завезли ще до всіх цих подій зі знищенням", – розповів один з підприємців.

З місцевих фруктів, за словами торговця, на кримських ринках зараз в основному персик, виноград і слива, вирощені на великих господарствах.

Нещодавно в Керчі знищили партію нектаринів вагою 4,4 тонни. Повідомлялося, що це вже друга акція зі знищення в Криму продуктів з європейських країн: перед тим в Армянську знищили партію овочів з Євросоюзу.

У середньому в Росії, за даними Россільгоспнагляду, щодня знищують 150 тонн продовольства.

Російське товариство захисту прав споживачів 13 серпня оскаржило указ: правозахисники подали скаргу до російського Верховного суду.