у

В оновленому законопроекті Палати представників США про фінансування Міністерства оборони на 2016 фіскальний рік залишається чинною військова допомога Україні в розмірі $300 мільйонів.

Голосування за законопроект, на попередню версію якого минулого місяця президент США Барак Обама наклав вето, відбулося в п’ятницю, повідомляє Корупція Інфо з посиланням на Укрінформ.

Новий проект закону зі скороченням витрат на оборонні потреби країни ухвалили переважною більшістю – 370 проти 58. Загалом бюджет Пентагону зменшили на $5 млрд.

Зазначається, що стаття про допомогу Україні залишилася без змін. $300 мільйонів планують використати для надання українцям допомоги у галузях оборони та безпеки. Зокрема йдеться про летальну зброю, нелетальне військове озброєння, проведення навчань українських сил і передачу розвідувальних даних.

За процедурою, законопроект нижньої палати Конгресу має бути затверджений в Сенаті США та повторно направлений на підпис Президенту.

Нагадаємо, раніше посольство України у США пояснило, що військова та інша допомога Україні з боку США триватиме і 2016 році в будь-якому разі, навіть після накладання американським президентом Бараком Обамою вето на Закон про бюджет на військову оборону.