п

Прокуратурою Одеської області заочно повідомлено про підозру громадянину РФ Іналу Ардзінбі, передає Корупція Інфо з посиланням на Depo.Одеса.

Його підозрюють у вчиненні тяжкого злочину, а саме у готуванні до вчинення умисних дій з метою зміни меж території України та державного кордону, порушення порядку, встановленого Конституцією України (ч. 2 ст. 14, ч. 2 ст. 110 КК України).

Слідством установлено, що в період з січня по квітень 2015 року, перебуваючи на території Російської Федерації, вказаний громадянин у злочинній змові з іншими особами підшукував співучасників та умисно створював передумови для незаконного проголошення суверенного державного утворення "Бессарабія" на території південного заходу Одещини.

До складу так званої "республіки" мали входити території Арцизького, Білгород-Дністровського, Болградського, Саратського, Тарутинського, Татарбунарського, Ренійського, Кілійського, Ізмаїльського районів, що призвело б до незаконної зміни меж території України та державного кордону.

Крім того, вказаний громадянин підозрюється у скоєнні особливо тяжкого злочину – участі у терористичній організації "ДНР" та організаційному сприянні її діяльності (ч. 1 ст. 258-3 КК України).

Правоохоронцями в кінці жовтня 2015 року його оголошено у міжнародний розшук.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює СВ СБУ України в Одеській області.