Російські окупанти на тимчасово захоплених територіях України вилучають з бібліотек і знищують шкільні підручники з історії книги, а також книги про Василя Стуса й Симона Петлюру.

Про це повідомляється у telegram-каналі Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

“В бібліотеках тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей почались вилучення української історичної та художньої літератури, яка не співпадає з постулатами кремлівської пропаганди. Найбільшу зацікавленість поліцаїв викликають книжки щодо історії українських Майданів, АТО/ООС, історії українських визвольних змагань. До “екстремістської” літератури відносять шкільні підручники історії України, наукову та популярну історичну літературу.”

Крім того, окупанти склали список відомих українців, згадки про яких повинні бути стерті. Зокрема, серед них:

  • очільник Організації українських націоналістів у Польщі та в’язень німецьких концтаборів Степан Бандера;
  • голова Директорії УНР у часи Визвольних змагань 1917-1921 років Симон Петлюра;
  • гетьман Війська Запорозького у 1687-1709 роках Іван Мазепа;​
  • головнокомандувач УПА і голова українського націоналістичного супротиву в 1943-1950 роки Роман Шухевич;
  • радянський дисидент, політв’язень і голова Народного Руху України, Герой України В’ячеслав Чорновіл.

Також українська розвідка зафіксувала, що російські загарбники вилучають книгу історика Вахтанґа Кіпіані «Справа Василя Стуса» у захоплених Рубіжному та Кремінній на Луганщині, а також у Городні на Чернігівщині.

Вилученням та знищенням книжок займаються підрозділи російської “воєнної поліції”, які виконують окрім репресивних ще й ідеологічні завдання.

“Знайдені книжки вилучаються, знищуються на місці або вивозяться у невідомому напрямку”, – наголошується у повідомленні ГУР.

Нагадаємо: У 1930-х роках члени Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини під проводом Адольфа Гітлера спалювали в містах Німеччини книги, які суперечили положенням ідеології нацистського Райху. Зокрема, спалювали і художні твори видатних німецьких письменників Франца Кафки, Томаса Манна, Генріха Гайне, Еріха Марія Ремарка.