У Верховній Раді зареєстровано проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень про запобігання корупції

Законопроект оприлюднено на сайті Ради, передає Корупція Інфо.

Авторами законопроекту є Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Оксана Юринець, Владислав Голуб, Оксана Продан, Сергій Лещенко, Олена Сотник, Ігор Луценко, Ярослав Маркевич і Дмитро Добродомов.

"У парламенті зареєстрований законопроект, який дозволяє в останній момент зробити величезну діру в електронному декларуванні", – написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат, голова парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.

Він зазначив, що в документі, зокрема, змінюється визначення близьких осіб. "Додається вимога проживати з ними 183 дня на рік. Це відверте шахрайство, яке ставить нездійсненну вимогу перед детективами НАБУ, які мають доводити факти незаконного збагачення родин клептократів, де дуже часто все "переписують" на дружин", – наголосив Соболєв. 

Він пояснив, чим саме так небезпечне це нововведення.

"При такому формулюванні і "прокурор АТО" Кулик, і голова Національної комісії з регулювання енергетики Вовк, у чиїх коханих в останні два роки з'явилося багато майна, зможуть легко сказати: "А я минулого року прожив зі своєю дівчиною 182 дня. Був у відрядженнях або жив у батьків. І тепер спробуйте довести зворотнє", – написав голова комітету з питань запобігання і протидії корупції.

Також законопроект дозволяє посадовцям не декларувати позичені гроші.

"Навіщо нам вороги, якщо в нас такі "друзі"?! Я прошу Мустафу Найєма, Світлану Заліщук, Сергія Лещенка, Олену Сотник, Ігоря Луценка, Ярослава Маркевича, Дмитра Добродомова та інших співавторів законопроекту негайно його відкликати", – закликав Соболєв.