Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що окремі моменти її триденного візиту до Китаю були «більш ніж шокуючими». Подробиць вона не навела.

Таку заяву Бербок зробила під час виступу в Бундестазі 19 квітня.

Міністерка сказала це після того, як стверджувала, що Китай став «більш репресивним» як у внутрішній, так і в зовншіній політиці. Водночас Бербок виступила за те, щоб Берлін підтримував тісну співпрацю з Пекіном, але «не залишався наївним» й «не повторював помилки».

Зокрема, вона назвала політику «змін через торгівлю», яка, як раніше вважала Німеччина, може сприяти політичним перетворенням в авторитарних режимах, як-от Росія.

«Ми не можемо обійти Китай. Йдеться не про те, щоб відмежуватися від Китаю, а про те, щоб мінімізувати наші ризики», — пояснила Бербок, згадавши про «важливі» економічні відносини країн.

За словами глави МЗС, Пекін розглядався як торговельний партнер, конкурент і системний суперник Німеччини, проте зараз, на її думку, «аспект системного суперника зростає дедалі більше й більше».

Зараз уряд ФРН розробляє нову стратегію щодо Китаю, у межах якої «ми повинні захищати свободу і верховенство права в довгостроковій перспективі», додала Бербок.

Також зазначимо, що міністерка закордонних справ Німеччини відвідала Китай минулого тижня, де провела переговори зі своїм колегою Цинь Ганом, віцепрезидентом Хан Чженем і головним дипломатом Ван І.