Російський антивоєнний політик Борис Надєждін, якого не допустили на вибори президента Росії 2024 року, висловив відкрите звинувачення в російського президента Володимира Путіна у початку війни на Донбасі.

Він заявив, що на частині сходу України до вторгнення російських військ не було «національно-визвольних рухів» за Російську Федерацію чи «Новоросію», і місцеві мешканці нормально жили, не переживаючи обстрілів і бойових дій.

«…поки там «Стрєлков» не зійшов туди зі своїми, як би їх м’якше назвати, бійцями, так, там ніякої стрілянини не було і, щобільше, до 14 року ну ось абсолютно не було ніяких там національно-визвольних рухів, в сенсі за «Новоросію» чи за Росію. Не було там нічого, жили там нормально люди… ніяких там боїв не було, ніхто там не гинув, ніхто нікого не обстрілював», — зазначив він.

Політик додав, що «це все пов’язано з тими рішеннями, які ухвалив Путін». «Тому фатальна помилка його була у 22 році, але те, що там було в Донецьку і Луганську теж, звичайно, було помилкою…», — заявив Надєждін.

Нагадаємо, що у РФ у березні заплановано проведення виборів президента — 15-17 числа. Російська Центральна виборча комісія не включила до списку кандидатів єдиного політика, який відкрито виступав за припинення війни проти України — Бориса Надєждіна.

У переліку кандидатів на головну посаду Росії потрапили лише четверо осіб: крім чинного лідера РФ Володимира Путіна, це заступник голови Державної думи Федеральних зборів Владислав Даванков, депутат Держдуми та лідер фракції ЛДПР Леонід Слуцький, а також депутат Держдуми від КПРФ Микола Харитонов.