Хрестини для більшості українських родин – невід'ємний і важливий обряд
Обряд хрещення – важлива подія для дитини і для батьків. Незважаючи на те, що сьогодні багато батьків не дотримуються церковних канонів, вони, все ж, вважають за необхідне похрестити новонародженого, повідомляє Корупція.Інфо
Невдовзі після народження немовля перед батьками повстає завдання – додати дитині "божої опіки". Обравши хрещених, родина йде до церкви домовлятися про хрещення. І тут починається найцікавіше: у скільки обійдеться таїнство.
Хоча номінально всі пожертви до церковної скарбниці мають робитися добровільно, де-факто у більшості храмів та церков існує певна ціна, так звана "пожертва на храм". Щодо її розміру простежується певна тенденція: чим ближче до центру міста розташований релігійний об’єкт, тим більшою буде вартість хрещення дитини.
Втиснутись у графік роботи священнослужителів теж не так вже й просто. Щоб похрестити дитину треба заздалегідь домовитися і записатися.
"За хрестини немовля ми заплатили 300 гривень. Крім цього для хрещення треба купити крижму, вона в середньому коштує від 200 гривень і вище, також купували хрестик. Найдешевший – 60 гривень", – розповів полтавець Віталій, який нещодавно похрестив дитину у полтавському храмі Віри Надій й Любові (УПЦ Московського патріархату).
У Свято-Успенському соборі Полтави (Київський патріархат) похрестити дитину обыйдеться на 25 гривень дешевше. Там прямо заявляють: обряд хрещення коштує 275 гривень.
"Ми, як хрещені батьки, приносили ікону, хрестик, крижму, свічки – 5 штук. Свідоцтво про хрещення купується в соборі. Там кажуть, краще усе придбати на місці "щоб нічого не забути", а ікону необхідно обирати гарну, для хлопчика – янгол-охоронець або Миколай Чудотворець, а для дівчинки – Божа Матір або також Миколай Чудотворець", – ділиться досвідом Віталій.
Отже, щоб похрестити малюка, треба заплатити в середньому 600-700 гривень. При цьому вартість у святинях Московського та Київського патріархату особливо не відрізняється. Також слід зазначити, що є ще скриня пожертв, розмір яких кожен обирає індивідуально, як то кажуть, "хто скільки зможе".