В українських підземних сховищах зменшилася кількість запасів газу. Про це у Facebook повідомляє прес-служба НАК “Нафтогаз України”.

Так, станом на кінець листопада було близько 16,3 млрд кубометрів природного газу.

“Через похолодання обсяги газу за останній тиждень зменшилися на 471 млн куб. м”, – сказано в повідомленні.

У “Нафтогазі” нагадали, що на кінець попереднього опалювального сезону в сховищах було 7,4 млрд кубометрів газу.

“Таким чином, газу в ПСГ достатньо для стабільного проходження опалювального періоду”, – зазначили в компанії.

Також нагадаємо, що минулого року Україна за час сильних морозів і снігопадів закуповувала газ в Європі за цінами вдвічі-втричі вище російських.

Раніше повідомлялося, що в Україні заборонили проводити донарахування в платіжки за природний газ. Відповідне рішення прийняла Національна комісія з питань регулювання енергетики і комунальних послуг. Про це повідомила в Facebook її глава Оксана Кривенко.Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Вона розповіла, що вузли обліку природного газу в пунктах передання газу з газотранспортної системи до газорозподільної системи в автоматичному режимі здійснюють вимірювання при стандартних умовах (20 ° с), однак у простих лічильників газу для споживачів відсутня подібна температурна корекція обсягів: вони здійснюють вимірювання при фактичній температурі навколишнього середовища.

В якості прикладу вона навела ситуацію, при якій при фактичній температурі навколишнього середовища в 5 ℃ виробничо-технологічні втрати операторів ГРМ складають 51 кубометр (1000 куб м — 949 куб м). Таким чином, для того, щоб компенсувати ці втрати, оператори газорозподільних мереж проводити донарахування в платіжки українців за газ.

«Проведений моніторинг ринку показав, що переважна більшість операторів газорозподільних мереж в платіжних документах за жовтень цього року здійснили донарахування побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5%, враховуючи різницю у приведенні до стандартних умов», — розповіла Кривенко.