Рада нарешті в першому читанні проголосувала за регламентування використання мобільних телефонів у зоні АТО. Необачне використання гаджетів вартувало Україні сотні життів. Про це на своїй сторінці у Фейсбук пише екс-народний депутат Тарас Чорновіл.
Подаємо пост повністю:
Тільки що з ен-ної спроби таки проголосували в Раді у першому читанні проект від Ірини Фриз, яким регламентується використання мобільних телефонів у районі бойових дій, несення караульної служби, під час переміщення військ. Навіть зайве говорити наскільки це важливо. Наведу лише пару аргументів:
1. Телефон (навіть відключений, але з приєднаною батареєю) є ідеальним засобом наведення на пост, військову колону, бліндаж чи польовий штаб… Саме відповідні пеленгуючі станції були масово завезені з московії ще перед Іловайськом. Тоді тотальні переговори з поля бою стали причиною загибелі сотень бійців.
2.Усі, (абсолютно всі!) телефонні розмови в зоні бойових дій прослуховуються й записуються та аналізуються ворогом, а номери телефонів бійців ідентифікуються починаючи з першого дня прибуття на позиції. На час, коли засоби спецзвязку були повністю відсутні, наші бійці навіть вирахували час між озвучення тексту в розмові й оперативною вогневою реакцією. У різний час він коливався десь біля 20 хвилин.
3. Особливу загрозу для наших військ становлять ворожі коректувальники вогню. Засоби радіотехнічної розвідки для їх виявлення давно відомі. Але наші технічні можливості не дозволяють оперативно виявляти й ідентифікувати коректувальника серед сотень інших радіосигналів. Технічні можливості для створення режиму "примусової радіотиші", закладені цим проектом, фактично оголюють ворожого агента, час його пеленгу й ідентифікації скорочується до лічених хвилин або й секунд.
4. Негативні моменти, про які говорила, зокрема, О.Корчинська, законом нівелюються. Рішення приймається командиром підрозділу й за необхідності негайно вийти на зв'язок при відсутності спецзасобів він невідкладно може таке право надати підлеглим. Узагалі дивно: представники двох фракцій виступали проти, аргументуючи фактами, які самим проектом уже усунуті. Загалом, технічно проект дуже грамотно виписаний.
5. Такі норми є в будь-якій адекватній державі. Прямі телефонні ефіри з поля бою в армії США, очевидно, потягнуть на статтю про шпіонаж. У нас в цьому був "розгул демократії", який привів до жахливих наслідків.
І ще один нюанс. Неголосування паршивців з оппі вже нікого не дивує. Але дві фракції, які сьогодні пов'язують з ІВК спершу закон блокували. Може тут навіть не політичний, а медіа-інтерес? І ще одне – це дике розгільдяйство: зал на чверть порожній саме в секторах коаліції.