Диктатор Володимир Путін поставив під загрозу світову продовольчу безпеку, коли вирішив вийти із зернової угоди та атакував Одесу. Ціни на світових ринках на зерно пшениці та кукурудзи вже значно зросли. Китай від цього також може постраждати.
Як пише видання СNN, Міжнародний комітет порятунку (IRC) заявив у листопаді, що крах угоди “найбільше вдарить по тих, хто перебуває на межі голоду”. Попередження пролунало після того, як Москва припинила свою участь на кілька днів. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш також заявив, що зрив угоди спровокує “кризу доступності”, якщо фермери у всьому світі не зможуть знайти необхідні добрива перед посівним сезоном.
Без нової зернової угоди можна використовувати залізниці для доставки українського зерна до портів Румунії та країн Південно-Східної Європи. Проблеми в обох цих сценаріях полягають у часі та грошах, за словами Саймона Евенетта, професора міжнародної торгівлі та економічного розвитку в Університеті Санкт-Галлена у Швейцарії.
Китай постраждав від посухи, яка вплинула на його внутрішнє виробництво. “Якщо ці посухи виявляться такими значними, як говориться в оцінках, то , можливо, Пекін буде змушений чинити тиск на Росію, щоб пом’якшити це”, – сказав Евенетт. “Але я думаю, що тут є низка “якщо”. Поки що неясно, чи турбується Пекін про свої власні потреби у продовольчій безпеці”, – додав він.
Після того, як росія вирішила вийти з зернової угоди, представник Ради національної безпеки США попереджає, що Росія може атакувати цивільні судна у Чорному морі та звинуватити Україну.
Володимир Путін – президент рф видав низку заяв щодо зернової угоди. Він поскаржився на “утиски” Росії, проте заявив, що країна-терорист розгляне можливість повернутися до зернової угоди.
Вчора ввечері 20 липня стало відомо, що Росія оголосила всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, такими, що перевозять військові вантажі. Таким чином, держава-терорист вважатиме їх “законною військовою ціллю”.