Головний редактор видання Defense Express Олег Катков висловив думку, що винищувачі F-16, які Україна планує отримати, можуть мати обмежені можливості для захисту від російських літаків МіГ-31К та Ту-95МС. За його словами, єдиним шляхом зменшення інтенсивності ракетних обстрілів може бути знищення російських літаків на землі.
Експерт також вказав на те, що останніми днями Росія випустила близько 150 крилатих ракет, демонструючи здатність здійснювати концентровані атаки.
Щодо можливостей захисту від російських літаків, Олег Катков відзначив, що найбільш далекобійним зенітно-ракетним комплексом, який знаходиться на озброєнні України, є система Patriot.
Олег Катков висловив думку, що навіть обіцяні Україні винищувачі F-16 не зможуть ефективно захищати країну від російських літаків МіГ-31К та Ту-95МС. За його словами, для знищення цих літаків Україні потрібно здійснювати далекобійні удари, а не залучати до бойових дій винищувачі F-16.
«Єдина, виключно гіпотетична ситуація, це можливість збиття Ту-22М3 з ракетами Х-22. Але для цього практично потрібно буде поставити Patriot на кордоні», — сказав аналітик.
Катков вказав, що для знищення МіГ-31К, які можуть запускати ракети «Кинджал», і Ту-95МС, які переносять ракети Х-101, системам Patriot довелося б розміститися «десь на північ від Бєлгорода» або навіть на кордоні для збиття Ту-22М3 з ракетами Х-22.
Експерт визначив, що єдиним способом зменшення інтенсивності ракетних обстрілів України є знищення російських літаків на землі, і як приклад привів атаку на аеродром стратегічної авіації РФ в Енгельсі під Саратовом.
«Єдиною стратегією зменшення ракетних обстрілів з боку РФ є знищення літаків на землі», — сказав експерт.
Доктор Джейд МакГлінн вважає, що Росія може намагатися скористатися зволіканням американського Конгресу стосовно надання допомоги Україні. Росія може сподіватися вичерпати ракетні запаси України протягом цього часу.