ЗСУ, ймовірно, розглядатимуть можливість знищення Чорноморського флоту РФ, розташованого в бухті окупованого Севастополя.
Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов у своєму Youtube-каналі.
За його словами, доцільність удару по бухті, а також по Кримському мосту, розглядатиме Генштаб.
“Севастополь потрапляє в зону дії ракетних комплексів “Гарпун” і я не виключаю таку можливість, що може бути прийнято рішення – в Севастополі, або на рейді, або на бухті може бути завдано удару по Чорноморському флоту. Особливо, коли йде завантаження ракет “Калібр” на борт і підводних човнів. До речі, в надводному положенні вони завантажуються ракетами біля відкритих пірсів. Не заходять в грот. Потім ці ракети вбивають наших громадян. Тому я думаю, що при можливості буде розглянуто питання і може бути ми завдамо удару. Нехай хоча б підуть на завантаження цих ракет в Новоросійськ. Туди ми, на жаль, не дістаємо, хоча, може бути, поки”, – сказав Жданов.
Щобільше Адміністрація Байдена в четвер увечері має оголосити про виділення додаткового пакету військової допомоги України в розмірі 500 мільйонів доларів.
Новий пакет передбачає надання додаткових РСЗВ HIMARS, а також артилерійські боєприпаси
Однак, на що здатна передова ракетна система, яку США передали Україні.
Незабаром чотири пускові установки знаменитої американської артилерійської ракетної системи M142 HIMARS почнуть виконувати бойові завдання на фронті проти Росії, яка напала на Україну. Чого ж нам очікувати від роботи цих систем і чому їхньої появи на полі бою так боїться російський ворог?
Система HIMARS сумісна з найновішими високоточними боєприпасами з дальністю стрільби від 15 до 499 км. Вона може вести вогонь усім набором боєприпасів реактивної системи залпового вогню (РСЗВ): керованими реактивними системами залпового вогню збільшеної дальності (ER GMLRS), GMLRS, високоточними ударними ракетами (PrSM) та армійськими тактичними ракетними системами (ATACMS).
У випадку з Україною нашій країні нададуть ракети, здатні вражати російські цілі на відстані до 80 км з унікальною точністю.
З невеликим екіпажем HIMARS може замінити відпрацьовану секцію ракет і завантажити нову за лічені хвилини, самостійно. Екіпаж лише має бути правильно підготовлено, чим і займалися американські інструктори з нашими військовими у Європі.
HIMARS дадуть українським військам можливість завдавати ударів далі за лінію фронту з відстані, куди практично не добиватиме російська далекобійна зброя. При дальності стрільби близько 80 км це виводить HIMARS із зони досяжності російської артилерії, тоді як російські батареї перебувають під загрозою.
Ракети з GPS-наведенням, якими стріляють HIMARS, мають дальність ураження приблизно вдвічі більшу, ніж у гаубиць M777, які США нещодавно поставили українським військам.
Система об’єктивно загрожуватиме російським складам постачання глибоко в тилу ворога.
Більшість аналітиків схиляються до думки, що HIMARS стануть «переломним моментом» у визвольній війні України проти Росії, яка напала на неї.
Нагадаємо, що міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що реактивні системи залпового вогню HIMARS вже прибули до України зі США.
Заступниця міністра обороні Ганна Маляр пояснила, що отримання Україною зброї від Заходу – “це результат кропіткої та системної роботи”, тому відомство закликає не поширювати інформацію по цій темі. Також у Міноборони попередили, що інформація про звільнення чи втрату населеного пункту, надана до завершення операції, вважається некоректною. Такі новини шкодять нашим захисникам.