Угорщина почала діяти так, немов Закарпаття – її територія. Справа не тільки в видачі паспортів чи в створенні посади уповноваженого уряду, відповідального за розвиток Закарпатської області. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

На його думку, якщо Україна не буде реагувати на подібні дії Будапешта, то ця безкарність призведе до непередбачуваних наслідків.

"Наша мета – показати, що над регіоном поширюється український суверенітет, який ми будемо захищати", – підкреслив дипломат.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін розкритикував рішення уряду Угорщини вислати українського консула, прийняте у відповідь на визнання персоною нон грата угорського консула в Берегово.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Варто нагадати, що сьогодні угорський колега Клімкіна Петер Сійярто попередив, що його уряд дзеркально відповість на висилку консула з Закарпаття.

Раніше в цей день послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню вручили ноту, в якій говориться, що своєю діяльністю глава консульства Матяш Сіладі суперечить статусу консульської посадової особи. У зв'язку з цим повинен залишити територію України протягом наступних 72 годин.

Як ми вже повідомляли, минулого місяця було опубліковано відео церемонії з угорського консульства в Берегові. На знятих кадрах жителs Закарпатnя приносили присягу Угорщині і отримували паспорти цієї республіки.