Наразі, в окупантів немає ні обладнання, ні персоналу, щоб втримати та забезпечувати роботу на ЗАЕС, на якій ситуація все гірша. До того ж, постійні порушення роботи внаслідок російських обстрілів двох ліній, які живлять ЗАЕС, несуть ризик виникнення катастрофи. Тому, на думку багатьох експертів та аналітиків, протягом наступних тижнів Путін може вивести війська з цієї території.

Схожу думку висловила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.

«Учорашня масова атака призвела до того, що лінія 750 кВ була пошкоджена — це найбільша лінія, яка живить ЗАЕС. На щастя, наші енергетики змогли протягом кількох годин її відновити. Сьогодні вночі через атаки була пошкоджена інша лінія 330 кВ, її також енергетики швидко відновили. Але отакі постійні порушення цих двох ліній, які живлять ЗАЕС, ставлять під постійно загрозу виникнення якоїсь ядерної катастрофи, оскільки без електрики на станції в будь-який момент можуть виникнути небезпечні процеси», — розповіла Гринчук.

Вона додала, що Україна постійно обмінюється інформацією про ситуацію на ЗАЕС з міжнародними партнерами.

«Питання безпеки на ЗАЕС дуже турбує наших партнерів, тому що катастрофа, яка там може бути, матиме вплив не тільки на Україну, а й на сусідні країни, а також на розвиток всієї атомної галузі у світі», — резюмувала заступниця міністра енергетики.

Крім того, чимало співробітників Запорізької атомної станції, яким окупанти заблокували перепустки на станцію через відмову з ними співпрацювати, хотіли б разом із сім’ями залишити місто Енергодар Запорізької області, де розташована ЗАЕС. Проте, росіяни їх не випускають. Це серйозна гуманітарна проблема, бо такі люди мають дуже високу кваліфікацію, вони на вагу золота.