Україна є потенційною гарячою точкою в світі та має бути готовою до того, що Росія може почати нову відкриту агресію, аби захопити Азовське море або прибережні його території.
Про це розповів екс-посол США та колишній заступник генсека НАТО Александер Вершбоу в інтерв'ю "Апострофу".
За його словами, пряме зіткнення України та Росії можливе, але навряд чи Кремль використає таку форму агресії.
Росіяни можуть досягти багатьох своїх цілей заплутанішими формами агресії: кібератаками, дезінформацією, розпалюванням сепаратизму, корупцією та іншими засобами створення нестабільності в Україні.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Однак треба бути готовим і до нової прямої військової атаки – чи то знову в Азовському морі, чи щоб загарбати території вздовж узбережжя Азовського моря,– наголосив екс-посол.
Колишній заступник генсека НАТО зазначив, що виступає за надання Україні військової допомоги для стримування прямої російської агресії, а також захиститися від кібернетичних та гібридних загроз.
Окрім того, Вершбоу вважає, що Росія намагатиметься будь-якими способами втрутитися в президентські та парламентські вибори в Україні.
"Щонайменше, щоб посіяти безладдя та хаос. А як максимум – привести до влади поступливіших лідерів, які можуть бути готові прийняти диктат Росії. Не думаю, що це можливо, але вони можуть вважати, що цього можна досягти. Це означає, що Україну може чекати ескалація насильства, як це було наприкінці минулого року", – підсумував він.
Також за його словами, ми бачимо, що Росія продовжує нарощувати військовий потенціал, чуємо дуже демонстративні заяви про нові складні системи озброєнь, активнішу риторику про готовність розглянути можливість обмеженого використання ядерної зброї, знаємо про збільшення ядерного потенціалу в Криму та Калінінграді.
Усе це вказує на подальші небезпеки у відносинах із Росією і, думаю, не залишить НАТО і Сполученим Штатам іншого вибору, окрім як продовжувати модернізацію власних систем оборони, щоб упевнитися, що наші сили й засоби стримування російської агресії залишаються надійними.
Росія продовжуватиме шукати можливості використати свій вплив на Близькому Сході та в Північній Африці. І мене турбує, що відсутність єдності між Сполученими Штатами та Європою, їхні внутрішні виклики, дадуть Росії багато можливостей використати це в довготерміновому протистоянні із Заходом.
Тобто Росія, яка намагається розширити свій вплив, може мати більше можливостей використати ці розбіжності.