Президент Білорусі Олександр Лукашенко відповів на закиди російської сторони з приводу поставок палива для української військової техніки і ввезення санкційних товарів через його країну. 

Також він прокоментував ситуацію із ввезенням зброї з України до Білорусі.

Відповіді на гострі запитання він озвучив на зустрічі, присвяченій 100-річчю білоруської дипломатичної служби, повідомляє "Белта".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Останнім часом нам почали дорікати тим, що ми заправляємо українські танки дизельним пальним. Я доручив розібратися, яке там дизельне пальне. Коли мені доповіли (я щойно довідку вдруге прочитав), там же все дизельне пальне російське. І росіяни постачають, постійно нарощуючи обсяги цих поставок — бензинів і дизельного пального — в Україну. 

То як же так? Ми воюємо з Україною чи Росія? І хто заправляє ці танки? А наші об'єми знижуються. Нас просто виштовхують з українського ринку. І не тільки щодо нафтопродуктів. Точно так щодо добрив та інших позицій. Іде конкуренція. А нам починають цим дорікати", — обурився Лукашенко.

Що стосується перевезення санкційних товарів з України до Росії через Білорусь, то політик зазначив, що йдеться про мізерні обсяги. 

До того ж, за його словами, таке змикання українських і російських постачальників відбувається за заступництва митниці та інших служб Російської Федерації.

"Білорусами й не пахне там. Якщо білоруси і потрібні, то якусь приватну структуру можуть підтягнути до цього, щоб підказали, як краще проїхати Білоруссю", — упевнений білоруський лідер.

Завершуючи, він розповів, що йому постійно доповідають про масований приплив зброї з України. "І що найстрашніше (нам росіяни іноді дорікають: ось, у вас там через кордон…), через російський кордон з Україною йдуть, а потім до нас заходять через відкритий білорусько-російський кордон. 

Зрозуміло, це комусь треба. Просто так же везти не будуть із ризиком. Воно комусь тут треба. І ми вже побачили, кому воно треба було", — резюмував він.

Крым того, Лукашенко заявив про необхідність якнайшвидшого врегулювання війни в Україні, назвавши агресію Росії "непорозумінням".

Також президент Білорусі зробив дивну заяву про те, що Мінську навряд чи знадобиться суверенітет в тому разі, якщо влада не зможе домогтися покращення життя для населення.