Були випадки, коли Україна брала комплекс для захисту певного об’єкта, розповів Юрій Ігнат.

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що надання засобів протиповітряної оборони в оренду не є поширеною практикою у світі. Втім, були випадки, коли Україна користувалась цією можливістю.

Як пояснив Ігнат в ефірі телемарафону «Єдині новини», що надання засобів ППО в оренду не є поширеною практикою через їх дефіцит у всьому світі.

«Були випадки, коли Україна брала комплекс для захисту певного об’єкта, щоб особовий склад вивчився на ньому працювати. Цей комплекс повернуто і це не є якимось поширеним явищем. Ніхто ППО не дасть в оренду. Його мало і кожна країна захищає свій повітряний простір і національні інтереси», — пояснив речник Повітряних сил ЗСУ.

Варто додати, що речник Повітряних сил зауважив, раніше держави Європи, США та інші країни робили ставку щодо ППО саме на літаки, наприклад, F-16 чи інші, які забезпечують охорону повітряного простору. Однак, війна в Україні, а також на Близькому сході показала, що не літаками єдиними.

«Потрібні засоби, здатні збивати й балістику, велику кількість засобів повітряного нападу – дрони, ракети й так далі. Тому країни Європи сьогодні посилюють виробництво», – зауважив Ігнат.

За його словами, серйозне виробництво вже стартувало в Німеччині, Франції, США та інших державах. До речі, збільшують виробництво як самих комплексів, так і ракет до них тощо.

«Вони будуть це робити і для себе і, сподіваюся, для України. Тому що нам потрібно планово поступово замінювати все радянське, що в нас є, тому що воно не вічне. Боєкомплект теж не вічний, треба розуміти, що Росія є виробником боєприпасів до Буків та С-300. Тому йдемо цим шляхом разом з нашими європейськими партнерами, нарощуємо виробництво,»– наголосив речник.