Андерс Аслунд підтвердив що йде з наглядової ради Укрзалізниці. Він вважає, що президент Володимир Зеленський і депутати від Слуги народу руйнують корпоративне управління в держкомпаніях.

Про це він розповів під час спілкування з виданням “Новий час”.

Так, однією з причин свого звільнення Аслунд назвав те, що з квітня цього року членам наглядової ради не платять заробітну плату. При цьому українські парламентарії, на додачу до всього, обмежили її на час дії карантину до 47 020 гривень.

“Після п’яти місяців невиплати зарплати я вважаю малоймовірним, що нинішній український уряд буде платити будь-яку винагороду членам Наглядової ради”, – розповів він.

У відповідь на це член Ради Національного банку України Віталій Шапран нагадав екс-члену наглядової ради “Укрзалізниці”, що є питання до його призначенням.

“Що саме робив пан Аслунд в” Укразалізниці “без досвіду в аудиті, без досвіду роботи на залізниці і взагалі в будь-який транспортної компанії, мені невідомо, як і те, що відбувалося в головах тих, хто його туди призначив. Мода просто призначати іноземців в Наглядові ради, яка захлеснула Україну років 3-5 назад – чесно кажучи дивує своєю дикістю “, – сказав він.

Також Шапран нагадав Аслунд, що “Україна це не банкомат, а якщо Вам не байдужа доля країни, і Ви прийшли допомагати проводити реформи в дусі міжнародного партнерства, то, можливо, і не потрібно було б піднімати питання про оплату”.

В НБУ ответили Аслунду на критику маленькой зарплаты в Укрзализныце. Скриншот: facebook.com/shapranv