Україна і Росія підписали протокол про спільну комісії з використання біоресурсів Азовського моря в 2019 году.
Про це повідомила прес-служба Державного агентства рибного господарства України.
Там повідомили, що спільно з комітетом РФ з питань рибальства в протягом минулого року досягли передбачених міжнародними договорами домовленостей щодо обсягів і правил господарської діяльності в Азовському морі, але протокол спільної комісії до останнього часу не був підписаний.
Через це, пояснюють в агентстві, виникли підстави звинувачувати українських рибалок в незаконному вилові риби на Азові і затримувати їх силовикам РФ.
“Таким чином РФ може отримати додатковий важіль для загострення соціальної напруженості в важливому для України регіоні, де рибальство є одним з основних видів діяльності. Також це надасть Російської Федерації підстави стверджувати, що Україна не виконує взятих на себе зобов’язань за міжнародними договорами”, – мотивували в ГАРХІ необхідності підписання протокола.
За словами голови Держрибагентства Ярослава Бєлова, документ в підсумку був підписаний.
“Після тривалих консультацій з відповідними органами виконавчої влади було вирішено направити протокол на підпис російській стороні дипломатичними каналами для того, щоб українські рибалки змогли і надалі здійснювати вилов водних біоресурсів в Азовському морі в рамках правового поля», – сказав він.
Також, за словами чиновника, спрямований на підпис протокол надає ряд переваг для України.
«Одна з таких – розподіл квоти вилову бичка в обсязі 9 тис. тонн для України і 6 тис. тонн для РФ. Крім того, протоколом обговорено питання передачі затриманих рибалок тому боку, до громадянства якої вони належать. Це має сприяти збільшенню рівня безпеки українських рибалок в ході здійснення ними господарської діяльності. Протокол підписаний дипломатичними каналами”, – розповів чиновник.
Додамо, що Кремль усіма способами намагається зробити Азовське море своєю внутрішнішньою акваторією.
Таку заяву під час засідання підкомісії безпеки і оборони Європарламенту зробила її голова Ганна Фотига.
За її словами, багато інвесторів зараз готові вкладати кошти в український Маріуполь, але Російська Федерація блокує всі ініціативи, обмежуючи свободу мореплавання.
“Сьогодні Москва використовує ті ж методи в Азовському морі, які вона робила щодо порту в Ельблонзі. Сьогодні в регіоні безліч бажаючих, готових інвестувати в Маріуполь, але Кремль все блокує. Вона намагається перетворити Каспійське і Азовське моря в свої внутрішні води”, – заявила Фотига.