Керівництво Верховної Ради, Офісу Президента та Кабінету Міністрів провело нараду щодо прискорення руху України в ЄС.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Телеграмі.

“Провели спільну нараду з керівництвом Верховної Ради, представниками Офісу Президента та уряду щодо прискорення руху України в ЄС. Узгодили нашу спільну роботу в напрямку ухвалення євроінтеграційних законопроєктів”, – написав Шмигаль.

Він додав, що Кабінет Міністрів зі свого боку вже подав низку проєктів законів, спрямованих на виконання Угоди про асоціацію та семи рекомендацій Європейської комісії щодо статусу кандидата.

“Важливо скоординувати роботу урядовців і парламентаріїв для якнайшвидшого розгляду й ухвалення цих документів. Ставимо за мету виконати рекомендації Єврокомісії до кінця року та максимально наблизитися до повного виконання Угоди про асоціацію з ЄС”, – зауважив Шмигаль.

Глава уряду акцентував, що вступ України до Європейського Союзу є стратегічним вектором розвитку, який сприятиме розбудові сучасної та вільної Української держави після перемоги.

До слова, Володимир Зеленський також висловив переконання, що після перемоги Україна стане повноправним членом Європейського Союзу. Про це президент заявив під час спілкування з університетською спільнотою та громадськими діячами Швейцарії

«Ми вже здобули статус кандидата – потужно працювали над цим навіть під час війни… Країна обрала шлях у Євросоюз. Сумнівів немає, що впродовж двох-трьох років ми отримаємо членство у Європейському Союзі. Принаймні ми чітко йдемо – і законодавчо, і в діалозі з нашими партнерами. І більшість країн ЄС нас уже там бачать», – наголосив Глава держави.

Він зазначив, що Україна перебуває на шляху до членства в НАТО й паралельно готує договір щодо гарантій безпеки.

«Ми розробили серйозний документ – рекомендації до цього договору для кола країн – гарантів безпеки для України. Нам цей договір дуже потрібен. І вкрай потрібен на шляху до НАТО», – зазначив Володимир Зеленський і додав, що невідомо, скільки триватиме цей шлях, але на ньому нашій державі потрібна безпека.

«Ці два напрями, про які я згадав, уже свідчать про те, що Україна буде європейською державою», – констатував він і зауважив, що завдяки потужній армії та бойовому досвіду Україна буде ще й однією з найбезпечніших країн.

Глава держави наголосив на важливості об’єднання країн Європи у важкий час, адже ціна такої єдності дуже висока для України. Він висловив переконання, що будь-яка країна, що опиняється під загрозою агресії, не має залишатися наодинці з ворогом. Агресор повинен знати, що він отримає швидку й потужну відповідь від усього світу.

«Надихає те, що ми змогли підняти дух у Європі, що Європа об’єдналася. Весь світ повірив, що так можна захищати демократію, так потрібно захищати свободу», – констатував Президент.

Цікавим фактом також є те, що Єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Олівер Варгеї допускає, що приєднання України до роумінгового простору Європейського Союзу можливе на найближчому саміті Україна-ЄС.

Про це він заявив на спільному з віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною брифінгу в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Звичайно, найлегшим рішенням є роумінг, а також ця угода ACAA для індустріальної продукції. Далі ми можемо дуже швидко діяти», – зазначив він.

Комісар додав, що питанню приєднання України до роумінгу нічого не заважає, і триває робота над цим питанням.

«Це вимагає часу, тому що нам потрібна угода з європейськими надавачами послуг і українськими. Я дуже сподіваюся, що наступного разу, коли ми побачимо один одного у Брюсселі на саміті, це буде вже на столі, і ми зможемо це прийняти. Це наша спільна мета», – наголосив Варгеї.