Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль звернувся до українців у своєму телеграм-каналі. Очільник уряду зазначив, що вже завтра Україна виходить із жорсткого карантину, а також нагадав карантинні обмеження які будуть діяти в країні з 25 січня.

“Україна виходить із посиленого карантину 25 січня. Ми повертаємося до тих обмежень, які діяли у грудні 2020 року.

Епідеміологи фіксують стабілізацію ситуації із захворюваністю. Кількість зайнятих ліжкомісць знизилася до менш ніж 30%. При цьому Уряд за останній час значно збільшив ліжкомісця із підведеним киснем: з 11 тисяч у вересні до 55 тисяч у січні цього року. На ці потреби для регіонів було виділено майже 1,5 млрд грн.

Вихід із посиленого карантину не означає, що вірус зник. Ми маємо залишатися пильними та ретельно дотримуватися всіх правил. Маски, дистанція, дезінфекція – це основа”.

Що буде заборонено в Україні з 25 січня:

  • проведення масових заходів;
  • прийом відвідувачів в музеях і галереях, якщо в залі більше однієї людини на 10 квадратних метрів;
  • проведення дискотек і робота нічних клубів;
  • робота спортивних залів, якщо там перебуває понад одна людина на 20 квадратних метрів;
  • самовільно залишати місця обсервації / самоізоляції;
  • робота закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки);
  • перебування в громадських місцях і транспорті без засобів індивідуального захисту;
  • перебування на вулиці без документів, які підтверджують особу.

Громадський транспорт продовжить працювати з існуючими обмеженнями кількості пасажирів за кількістю місць для сидіння.

Діяльність об’єктів, які надають послуги з розміщення, буде заборонена, за винятком готелів.

Крім того, під забороною залишається проведення планових госпіталізацій, крім паліативної допомоги, лікування онкологічних хворих, допомоги вагітним та невідкладної допомоги.

Відзначимо, що як повідомляв глава МОЗ Максим Степанов, Міністерство охорони здоров’я зможе оцінити ефективність заходів січневого локдауну після переходу на іншу стадію стратегії боротьби з поширенням коронавірусної хвороби в Україні.

“Щоб оцінити до кінця, як вплинули жорсткі карантинні обмеження, необхідно почекати до завершення жорсткого карантину, переходу на іншу стадію стратегії. Після певного періоду часу ми зможемо оцінити”, – сказав глава МОЗ.

Степанов додав, що якщо в загальному оцінювати заходи міністерства по боротьбі з коронавірусною хворобою, зокрема, карантин вихідного дня, то епідеміологічна ситуація в країні покращується.

“У нас скорочується кількість хворих на туберкульоз людей щодня. Ми досягли стабілізації в захворюваності. Головний ефект жорсткого карантину – нам вдалося на початкових стадіях збити хвилю поширення коронавірусу, яка потенційно мала стартувати після новорічних свят.

Звичайно, ми дивимося не тільки на захворюваність, а й на кількість людей, які госпіталізуються або мають складний перебіг хвороби. В даний час менш 19 000 пацієнтів перебувають у медзакладах, на початку грудня було близько 29 000. Це прямий доказ того, що наша стратегія впливає на ситуацію, і ситуація поліпшується “, – заявив міністр.