Комунальні послуги, за які платять українці, іноді не відповідають нормам.

Іноді українці змушені переплачувати за оплату. Про це пише «РБК-Україна».

Тому українці можуть вимагати перерахунку плати за послуги ЖКГ або зовсім відмовитися їх оплачувати.

Відповідно до закону, в холодну пору, коли в квартирах вже включено опалення, температура повітря повинна бути не менше 18 градусів, а в кутових – не менш 20-ти. Якщо температура у вашій квартирі нижче даних норм, то можете сміливо вимагати перерахунок.

Відзначається, що за кожен градус, який нижче норми, тариф знижується на 5%. Якщо в квартирі рівень тепла становить нижче 12 градусів, то маєте повне право і зовсім відмовитися оплачувати неякісну комуналку.

Послуги подачі гарячої води теж мають свою норму. Відповідно до закону, температура води може коливатися в межах 50-75 градусів. Якщо гаряча вода нижче 50 градусів тепла, то тариф розраховується за спеціальною схемою:

Температура 45-49 градусів – 90% від тарифу;
Температура 40-44 – 70% від тарифу;
Якщо ж температура гарячої води становить нижче 40 градусів, то така вода вважається холодною і її можна оплатити за тарифом холодної води.

Оплата за воду також знижується, якщо в квартирі тимчасово припиняється подача гарячої або холодної води. Нормою вважається, якщо в квартирі відключається вода не більше, ніж на 6 годин на добу і це становить не більше 30% часу, якщо вода постачається за спеціальним графіком.

Також слід зазначити, що перерв в подачі води може бути не більше двох разів на місяць. Якщо ж їх більше, то плата за воду зменшується на 3,3% за кожен день її відсутності.

В послуги ЖКГ включаються: вивезення сміття, прибирання сходових клітин, робота ліфта, освітлення та інше. При цьому якщо якась послуга не надається або надається погано, можна вимагати часткового відшкодування або відмовитися від оплати.