Акції протесту будуть повторюватись кожного дня, а особливо у вихідні.

Сьогодні, 28 січня, жителі Кіцманщини перекрили дорогу національного значення в с. Дубівці, через незгоду із підняттям цін на електроенергію та газ. Поспілкувавшись із журналістами «Чернівецького променя», активісти повідомили, що перекривати дорогу будуть кожного дня, допоки влада не прислухається та не задовільнить їх вимоги.

Справа в тім, що люди не вимагають тільки зниження цін, люди вимагають повернути в державну власність газові- та електро- мережі! Ми більше не будемо прислуговувати олігархам! – повідомляє активістка Марія.

Також, Люди прийшли під стіни Івано-Франківської облдержадміністрації

Освітяни, лікарі, афганці, добровольці, волонтери, громадські активісти й небайдужі громадяни прийшли на акцію протесту проти високих тарифів, пишуть Версії.

«Ні тарифному грабунку», «Справедливу ціну на газ», «Зупинимо тарифний геноцид» – із такими гаслами сотні людей прийшли під стіни Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

До протестувальників приєднався міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він закликав готуватися до серії акції протесту.

«Ми розуміємо, що за підняттям цін на газ, електрику стоять олігархи. Електрика тільки за минулий рік зросла вдвічі, а ще цього року буде двічі підняття ціни на електроенергію. Із 1 квітня і з 1 липня – це вже прийнято НКРЕ. Ми розуміємо, що від газу та електрики залежить усе решта. Зрозуміло, тому й ціни зростуть. Те саме стосується й інших послуг. Тому важливо розпочати серію акцій по країні проти тарифного геноциду. Нам сьогодні потрібно сказати своє рішуче ні!», – зазначив мер.

Очільник міста переконаний, що облгази, обленерго повинні бути виключно в державній формі власності. «Ми повинні їх повернути. Це непростий процес, але до нього ми повинні йти разом», – додав Руслан Марцінків.

Також він озвучив ідею зробити робочу групу, щоби тиснути на представників державної влади й попередити її, що розпочинається низка акцій протесту.

Зазначимо, На засіданні Верховної Ради 28 січня Юрія Вітренка з другої спроби не призначили першим віцепрем’єром – міністром енергетики

За проголосували 204 депутати, проти – 45, утрималось – 62, не голосували – 38.

Під час виступу у залі, Вітренко також відзвітував щодо результатів роботи з моменту призначення в.о. міністра енергетики. За його словами, зокрема, була погашена заборгованість перед шахтарями, монетизовано пільги для споживачів з електроопаленням та підписані угоди з іноземними інвестиціями у власний видобуток газу в Україну.

В свою чергу, Енергоексперти скептично оцінювали кандидатуру екс-топ-менеджера НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренка, та зазначали, що його не оберуть.

Про це йдеться в статті «Енергетиці потрібен сміливий. З якими викликами зіткнуться кандидати на пост нового міністра?»,

«Юрій Вітренко був звільнений у травні 2020 року у зв’язку з оптимізацією організаційної структури держкомпанії, однак перед своїм відходом він публічно звинуватив главу НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва і заявив, що захист інтересів України у відносинах з Газпромом більше не є пріоритетом. Крім того, у Вітренко – прямий конфлікт інтересів. Адже він вимагає в суді 20 млн. дол. у «Нафтогазу» (премія за перемогу в Стокгольмському арбітражі, – ред.)», – зазначають автори статті.

У статті також цитується думка директора енергетичних програм Центру світової економіки та міжнародних відносин НАН України Валентина Землянського, який вважає Вітренко найменш підходящим кандидатом на пост міністра енергетики.

«У мене великі сумніви щодо його професіоналізму. Так, ті досягнення, що він собі приписує – перемога в Стокгольмському арбітражі – це прекрасно, але куди подіти європейських юристів, яким багато грошей відправили, потім на премії виписали мільйони, працювала ж команда, а не один пан Вітренко. «Нафтогаз Трейдинг», яку він створив, взагалі була збиткова раніше. Програма видобутку 2020 була провалена, і ця відповідальність на топ-менеджері Вітренко», – вважає Валентин Землянський.