Українці матимуть додаткову годину для сну і тиждень стресу для організму.
Цієї неділі, 28 жовтня, Україна переходить на зимовий час. Стрілки годинників нині переводять понад 110 країн світу. Наступного року змінювати час перестануть 28 європейських держав.
Україна ж досі не може ухвалити таке рішення. Чому стрілки годинників досі переводять і як уберегти себе від наслідків зміни часу.
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
Ніч проти 28 жовтня буде довшою на годину. Стрілки слід перести назад на годину о 4-й ранку – було 04:00 стане 03:00. І таким чином повертаємося до звичного режиму.
У світі літній час вводили кілька разів, починаючи від 1784 року. І все для того, щоб люди могли працювати довше, не витрачаючи на освітлення недешеві свічки. Офіційно два режими часу вперше запровадили у Великій Британії 1908 року. А нині вже немає економічної вигоди від перестановки стрілок.
У Євросоюзі взагалі відмовилися від зміни часу. Наступного року в усіх країнах ЄС стрілки годинників переведуть востаннє. За яким часом жити – зимовим чи літнім – кожна країна вибере сама для себе.
Багато людей у всьому світі скаржаться, що перехід на літній час негативно позначається на їхньому фізичному стані та психічному здоров'ї. Восени організм удруге піддається стресу. Адже дощі та холод, скорочення світлового дня і нестачу вітамінів і так важко пережити.
Дослідження довели, що в перші дні після переведення стрілок на зимовий час різко зростає кількість інфарктів, самогубств та аварій на дорогах. Лікарі рекомендують у перші дні після переходу на зимовий час уникати стресових ситуацій і відповідальних справ. Допоможе адаптуватися здоровий сон. А поживний сніданок і ранкова прогулянка допоможуть організмові "увімкнути" потрібний час. Також у цей період лікарі рекомендують уникати денного сну і не пити кави в другій половині дня. Декому на адаптацію після переведення годинників може знадобитися і тиждень.
В Україні переводять час двічі на рік – в останню неділю березня переходять на літній час, а в останню неділю жовтня – на зимовий.