Президент України Петро Порошенко наголошує на необхідності реформування системи вищої освіти та Академії наук

Про це сьогодні в Харкові під час зустрічі з обдарованою молоддю регіону сказав президент Петро Порошенко, пише Корупція.Інфо

"Нам потрібно реформувати систему Академії наук. Вона має бути іншою. Ми маємо більш активно використовувати гранти. З одного боку, ми стали на позицію, що у нас наука дуже бідна, з іншого боку, величезні мільярди коштів державного бюджету ідуть і неефективно використовуються в науці", – сказав він.

Популярне: Ви здивуєтесь! У Львові спіймали нового великого хабарника

Порошенко висловив переконання, "псевдо-вищі навчальні заклади" не мають права на існування.

"Чому ми бачимо фантастичні приклади в стінах Харківського юридичного університету Ярослава Мудрого? А значна частина псевдо-вищих навчальних закладів просто не повинні мати право на існування. Випускники Харківського університету точно знайдуть себе в житті, принаймні абсолютна їх більшість, а там молодих, у тому числі обдарованих дітей, просто обдурюють І тут ми маємо разом із вами, об'єднавшись, з одного боку вдосконалити систему науки, а з іншого боку захистити молодих учених, дітей від шарлатанів від науки", – сказав президент.

"Тут ми точно маємо використовувати найкращий світовий досвід, коли приватний сектор буде не спонсорувати науку, а замовляти дослідження і активно їх використовувати", – додав Порошенко.