Таку думку виданню ІНТБ висловила завідувач інфекційного відділу Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Ольга Дивоняк.

За її словами, зважаючи на те, що вірус поширюється двома шляхами, карантинні заходи у цьому випадку не будуть дієвими.

Дотримання правил особистої гігієни та часте миття рук допоможе уникнути зараження вірусом Коксакі. – повідомляє Корупція.Інфо

"Проти цього захворювання вакцинації не існує, лікування в таких випадках лише симптоматичне. Протікає хвороба орієнтовно 8-10 днів. Після чого, якщо у хворого був висип, може спостерігатися лущення шкіри та відшарування нігтьових пластин. Вірус поширюється повітряно-крапельним і фекально-оральним шляхами, тому, якщо говорити про якісь карантинні заходи, вони не завжди будуть ефективними", – зазначила Дивоняк.

Як розповіла лікарка, нині варто ретельно оглядати дитину на предмет наявності висипу, щоб не заражати інших осіб.

"Хочу звернутися до батьків, які мають хворих дітей, якщо вони помічають, що в дитини є висип, який супроводжується підйомом температури тіла, змінами в ротоглотці, вони не мають права вести дітей в організований колектив. Також необхідно ретельно слідкувати за особистою гігієною та обов’язково мити руки. А при будь-яких ознаках захворювання необхідно негайно звертатися до лікаря", – наголосила Дивоняк.