Замовні вбивства в Україні: кілерів знаходять серед засуджених і студентів.
Цінник найманих вбивць коливається від кількох тисяч за родичів до мільйона гривень за боржників, повідомляє Корупція. інфо
У році, що минає, в Україні сталося 39 замовних вбивств, з них розкрито – 18. Як розповів в. о. глави Нацполіції Вадим Троян, поліція встановила, що в 25 випадках мотивом замовних вбивств був "чистий кримінал", тобто, наприклад, розбирання між бізнесменами, в інших 14-ти була побутова причина – наприклад, сімейні конфлікти між чоловіками, жінками та іншими родичами.
Всього ж, за статистикою МВС, за останні 10 років найбільше замовних вбивств – 56 – відбулося в 2006-му.
"Це можна пояснити тим, що в ті роки, на тлі зміни політичної обстановки, класcіфіціровать вбивства як замовні було модно, мовляв, розкрили не просто вбивство, а замовне, – каже керівник Центру досліджень правоохоронної діяльності Олег Мартиненко. – Однак на практиці кількість вбивств за гроші не перевищує 5% від загального числа умисних вбивств".
БРАТ НА БРАТА. Тільки на цьому тижні в Україні спіймали одразу двох організаторів замовних вбивств – у Вінницькій і Харківській областях. На Вінниччині організатор, спійманий на місці злочину, повідомив поліції, що він замовив колишнього ув'язненого "поламати" свого старшого брата за те, що той побив батька і маму.
У поліції кажуть, що в цій сім'ї впродовж тривалого часу був конфлікт – глава сім'ї не хотів прописувати у квартирі старшого сина і дочку, і справа нерідко доходило до бійок. Ось молодший син і підшукав кілера і за 10 тисяч гривень замовив вбивство. Через своїх інформаторів про замовлення дізналася поліція і інсценувала вбивство старшого брата, після чого затримала замовника.
Ще один випадок стався в Харківській області. Як повідомили копи, там угруповання з колишніх в'язнів всього за 8 тисяч гривень підрядилась вбити людину, але за збігом обставин їм не вдалося довести справу до кінця – жертву лише поранили, і медикам вдалося його врятувати. Самі ж кілери втекли до Києва, але їх затримали, і тепер їм загрожують довічні терміни.
РОЗЦІНКИ. Як розповіли нам в поліції, вартість послуг кілера залежить насамперед від його статусу і статусу жертви. Деякі кілери, особливо з числа колишніх засуджених, беруться за справу навіть за смішні 8 тисяч гривень, якщо, звичайно, жертва – не посилення охороняється бізнесмен. А максимальна вартість, яку кілери називали в 2016-м за виконане вбивство, – мільйон гривень.
За даними прокуратури Дніпропетровської області, таку суму запросив кілер, коли йому замовили вбити місцевого жителя, який заборгував кілька мільйонів гривень. Прокурори уточнюють, що замовник-кредитор розраховував стягнути борг з родичів жертви.
ХТО ЗАМОВЛЯЄ. Стандартного "портрета" замовника вбивства не існує. У практиці міліції і поліції серед заарештованих організаторів є і бізнесмени різних рівнів, і неподелівшіе майно родичі, і коханки.
Наприклад, одне з найжорстокіших замовних вбивств в цьому році в Хмельницькій області скоїли двоє юнаків-курсантів. Їх знайома, будучи матір'ю, не захотіла віддавати чоловікові в період розлучення спільну дитину, і за 3 тис. євро замовила дружина студентам. Один з курсантів забив чоловіка молотком. Вироку у цій справі чекають в 2017-м.
Якщо оперативникам вдається дізнатися про підготовку замовного вбивства, то відразу ж починається робота по його інсценування. Робиться це для того, щоб переконати замовника в тому, що вбивство скоєно і заодно врятувати жертву.
"Оперативник входить в довіру до замовника, пропонує йому свої послуги, простіше кажучи, наймається кілером. Потім починаються переговори силовиків з жертвою. Їй повідомляють, що є замовлення на вбивство і пропонують інсценувати.
Як розумієте, в таких випадках ніхто не відмовляється, – розповідають оперативники. – На найближчій бійні замовляють 5 літрів свинячої крові. А щоб на звітних фотографіях все виглядало реалістично, то іноді просимо допомогти професійних гримерів, наприклад, на кіностудії ім. Довженка.
Вони під керівництвом оперативників точково "бруднять" кров'ю рот, спину, груди жертви. Потім "вбивство" фотографують і показують замовнику. І після оплати затримують".