Військовий експерт Олександр Мусієнко пояснив, що за успішні удари ЗСУ по Криму треба завдячувати саме британським Storm Shadow, ці ракети дозволили нам працювати по півострову дуже точно.
«Storm Shadow. Штаб-квартира Чорноморського флоту, так вразити, це велике досягнення, я вважаю. Взагалі всі операції по Криму – це дуже успішні дії», — підкреслює Олександр Мусієнко.
Він переконаний, що якщо вже говорити про головну зброю ЗСУ 2023 року, то це буде Storm Shadow, і тут важлива саме кількість. Принагідно експерт зауважує, що тут працювала не тільки британська зброя, ракети схожі, але французи вважають, що SCALP-EG теж відіграє важливу свою роль у цій війні. Тому, констатує він, можна говорити про французькі і британські ракети, вони доволі серйозні.
Як зазначає експерт, «Новочеркаськ» — це теж робота Storm Shadow, узагалі ці ракети дають нам можливість діяти дистанційно, працювати по об’єктах ворога у Криму дуже точно, його потенціал там зменшується.
«Давайте визнаємо, це у нас єдині фактично крилаті ракети, які дають можливість вражати такі цілі. «Нептун» протикорабельна, але це дещо інша специфіка, вона теж вважається крилатою, але все ж цих більше, вочевидь, і ми бачимо, як вони працюють», — зауважує Олександр Мусієнко.
В той же час, варто додати, що масштабне серійне виробництво боєприпасів, необхідних Україні, неможливо налагодити всередині країни. Для успішного контрнаступу і звільнення України до кордонів 1991 року буде потрібна колосальна кількість снарядів, які сумарно є в країнах НАТО та їхніх партнерів.
Про це заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
За його словами, на території України налагодити масштабне виробництво снарядів не можна з двох причин.
“У нас немає технічних і технологічних можливостей для розширення таких ліній виробництва дуже швидко в стислі терміни, а ті, які є, вони не забезпечують необхідну кількість продукції. І інший момент, на території України організовувати велике підприємство, що виробляє велику кількість боєприпасів, ризиковано. Таке підприємство одразу ж стане ціллю № 1 для завдання ракетних ударів”, — пояснив Коваленко.
Він зауважив, що налагодити виробництво боєприпасів можна за територією України, але тут є нюанс.
“Винесене за межі України виробництво в іншу країну не дає змоги розширювати настільки, наскільки є на сьогодні в нас потреба. Коли кажуть, що нам Європа може надати мільйон боєприпасів, за це величезне спасибі, але навіть мільйона боєприпасів мало. І я скажу більше: 2 млн боєприпасів мало. Якщо говорити про можливість отримання необхідної кількості боєприпасів для здійснення наступу з гарантованим визволенням України в межах 1991 року протягом року, наприклад, для підтримки контрнаступальної операції нам необхідний боєзапас для артилерії від 15 до 17 млн пострілів. Тобто це — колосальні ресурси, які можна порівняти із запасами, наявними в країнах усього НАТО і не тільки НАТО, але і його партнерів”, — зазначив військово-політичний оглядач.
Варто підкреслити, що Київ розробив стратегію наступу та оборони на 2024 рік. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю The Еconomist. За словами українського лідера, “центром ваги” у війні 2024 року стане Крим. Київ домагатиметься ізоляції окупованого РФ півострова і деградації російського військового потенціалу в Чорному морі.
“Успішна операція щодо Криму стане “прикладом для всього світу” і матиме великий ефект усередині Росії… Втрата центрального елемента пропаганди Кремля покаже, що “тисячі російських офіцерів загинули лише через амбіції президента РФ Володимира Путіна”, — цитує Володимира Зеленського The Economist.