Російська Федерація через засоби зв’язку намагається дестабілізувати ситуацію в Україні та залякати людей гострими дискусіями про ймовірну війну. Це можна спостерігати в інформаційному полі, яке перенасичене пропагандою.

Про це йдеться в ексклюзивному матеріалі “24 каналу”

Нині їхня ціль – створити паніку, змусити Україну піти на поступки. Страх сіється і серед самих росіян, які переважно вважають, що “їхнє керівництво готується до війни”. 

Наприклад, російська телеведуча та журналістка Ксенія Собчак у своєму ЗМІ поширила інформацію про те, що НАТО нібито перекидає в Україну воєнну техніку, що є фейком. Зазначається, що Альянс стягнув авіацію, війська та техніку у Східну Європу. Причина – нарощування військової присутності Росії біля кордонів з Україною. Однак у дописі це береться у лапки, що вводить в оману людей, адже читач може сприйняти інформацію так, ніби російських військ там немає.

Крім того, зазначається, що Володимир Зеленський начебто заявив, що українська армія готова до наступальних операцій. Варто зазначити, що у російських “ЗМІ” вже тривалий час поширюється інформація, що Україна нібито готується напасти.

Таку ж інформацію поширює і ватажок бойовиків на Донбасі Денис Пушилін. Він розповідає пропагандистським “медіа” про те, що начебто “у військово-польових шпиталях, розташованих у Волновасі, Маріуполі, низці інших населених пунктів проводяться екстрені заходи щодо виписки тих, хто перебуває там, відправлення їх до місць служби, переведення на амбулаторне лікування”.

Пушилін неодноразово в інтерв’ю пропагандистам заявляв, що Україна нібито готує провокації.

“Мета яких – поставити під удар системи життєзабезпечення прифронтових територій та наших підприємств з небезпечним виробництвом. У підрозділах супротивника призупинено відпустки для особового складу, зі шпиталів достроково виписують механіків-водіїв та навідників”, – заявляв ватажок бойовиків.

Російський блогер Максим Кац у своєму відео на Youtube-каналі зазначив, що на війну піде велика кількість ресурсів, тому сенсу у ній немає. За його словами, це вдарить по економіці РФ, а на виході будуть лише одні проблеми – бідні території та гранично нелояльне до окупантів населення. Однак, подає цю інформацію так, наче окупувати мають американці.

“Навіщо когось захоплювати, якщо з розвиненою економікою ви можете змусити весь світ працювати на себе добровільно?” – заявив він.

Потім додав, що “Україна та Росія – історично близькі країни”, а Україна – один з головних та найбільш природних партнерів РФ, з яким Російська Федерація має дружити, торгуватися, співпрацювати.

“Бо якщо не робити цього з Україною, то з ким взагалі тоді робити? Колись студенти будуть вивчати політику Путіна, як приклад того, як не треба було вести міжнародну політику у 21 столітті”, – сказав блогер.

Та не єдиними знаменитостями.

Російські ЗМІ та Telegram-канали ввечері, 25 січня, розповсюдили інформацію, що телеканал CNN показав у новинах сюжет про Україну та вторгнення Російської Федерації. Говорилося, зокрема, про проведення військових навчань РФ. На екрані начебто був напис “Харків, Росія”. Однак, виявилося, що насправді в сюжеті не називали Харків “російським містом”. Це поширилося виключно у російських “медіа”.

Виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко прокоментував всю цю ситуацію та розповів, що на сьогодні весь негатив та страхи розганяє не лише російська пропаганда. Є багато корисливих людей і всередині України, які підхоплюють правильні та розумні меседжі та перетворюють на паніку. А росіянам потрібно тільки підхопити цю історію. Щодо України це робиться для того, щоб страх став домінантною формулою відчуттів абсолютної більшості українців.

Все те, що робиться навколо України в російських соцмережах, – це спроба зламати внутрішню думку росіян для того, щоб більшість населення сказала, що “підтримує будь-які дії Путіна щодо можливої агресії до України”.

Але паралельно з цим втрутився ще один процес, до якого росіяни виявилися не готовими. Тому що Британія і США розпочали інформаційну гібридну війну проти Російської Федерації. Це, мабуть, вперше після 2008 року, від моменту російсько-грузинської війни, коли почалися масштабні російські гібридні війни на пострадянському просторі.

“Ми маємо розуміти, що ситуація для нас є в багато чому хорошою у зв’язку з цим. Адже, щоб не зробила зараз Росія, вона не може зробити провокацію, бо це буде визнано, як російська агресія”, – додав Вадим Денисенко.