У цей день було прийнято збирати запашні трави і варити з них чай: предки вважали, що такий напій допоможе впоратися з різними недугами, передає Корупція.Інфо

Популярне: “І без візи можна…” Стало відомо в якій країні українцям можна працювати лише з біометричним паспортом

Цей день здавна присвячували богу Ярилу. Навіть з поширенням християнства ця традиція не припинилася, зате отримала нове тлумачення: говорили, що в середині літа всі святі міряються силою з язичницьким богом, а перемогти не можуть. Вважалося, що на Ярила все живе починає плодоносити.

Ярилине свято називали особливим: говорили, що це "усім дням день". На Ярила чекали надприродних явищ: сонце уповільнювала хід, а на землі утворювалися особливі "дірки", через які можна було подивитися на інший край світу, а то й на потойбічний світ. Для цього потрібно було опівдні заплести в косу міцні березові гілки і поглянути крізь них з крутого берега річки: вірили, що таким чином можна побачити близьких, про яких давно не було звісток.

У цей день відправлялися на покоси, набивали матраци свіжоскошеною і висушеною травою. Вечорами збиралися біля вогнищ, веселилися, водили хороводи, заварювали запашні чаї на травах. Влаштовували також "ярилині ігрища", ярмарки, відвідували родичів. Свята супроводжувались піснями, танцями і різними веселощами.

У цей день було прийнято збирати запашні трави і варити з них чай. Предки вважали, що такий напій допоможе впоратися з різними недугами.

Народні прикмети 1 липня:

Вмиєшся перед покосом росою — будеш красою

Якщо можна подумки повісити відро на нижній ріг місяця, то найближчим часом буде посуха

Туман стелиться долинами вранці – ознака того, що буде ясна погода.