Проведення саміту щодо Донбасу лідери країн нормандського формату не узгодили. Домовленості за підсумками зустрічі дворічної давності в Парижі не виконані. 

Поки вирішено обмежитися переговорами на рівні глав МЗС України, Німеччини, Франції та Росії – щоб вони, а не глави держав, проводили зустріч.

Нагадаємо, цього тижня був організований, можливо, останній в поточному році переговорний ривок в нормандському форматі з метою організувати зустріч на вищому рівні. Про це повідомляє РБК-Україна.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Емманюель Макрон і президент України Володимир Зеленський поговорили режимі відеоконференції. Після чого німецький і французький лідери здзвонилися з російським президентом Володимиром Путіним.

Питання проведення саміту, який під завісу кар’єри на посаді канцлера хотіла б встигнути провести в Берліні Ангела Меркель, було під час дискусій основним. Саміт згадується в пресрелізах офісу президента України та Кремля.

“Обговорені подальші кроки з метою мирного врегулювання на Донбасі, а також підготовка до проведення чергового саміту “нормандської четвірки”, – повідомила українська сторона.

У російській версії про підготовку зустрічі мови немає.

“Домовлено продовжити по відповідних каналах вивчення передумов до можливої організації в разі доцільності “нормандського” саміту”, – поінформував Кремль.