Напередодні у Москві та навколо міста почали встановлювати засоби ППО. Йдеться про установки С-300, С-400, “Тор”, “Бук” та інші.
Це свідчить про дві речі.
“Перша: Росія готується до того, що у Москві може початися “бавовна”. Друга: жодної стаціонарної ППО у Росії, вочевидь, взагалі немає. Або росіяни настільки в ній не впевнені, що готові розставляти весь набір систем ППО збройних сил Росії у Москві”, – заявив військовий експерт Олег Жданов у стрімі.
Варто згадати “Панцирі”, які підіймали на дахи адміністративних будівель. А сьогодні, акцентує Жданов, цілі дивізіони розгорнуті у Москві та на її околицях.
Невідомі зламали кабельне телебачення у Москві й почали транслювати сигнали повітряної тривоги із закликом пройти у найближче укриття. Москвичі почали створювати інтерактивну мапу бомбосховищ.
Щоправда, вони усі зачинені на замок. Але народ почав вивчати маршрути. Рекомендую почати збирати тривожні валізки. Ми це вже проходили у лютому 2022 року,– підкреслив Жданов.
Нещодавно три безпілотники літали над військовою частиною повітряно-космічних військ у Новій Москві. Вона розгорнута посеред поля і “забезпечує протиповітряну й протиракетну оборону столиці”. За інформацією росЗМІ, безпілотники вели спостереження за частиною. Дрони йшли на висоті 200 метрів, знизилися, покружляли й полетіли.
Відзняли усе на відео, можливо, відфотографували. З огляду на висоту, усе було знято в деталях,– говорить військовий експерт.
Квадрокоптери буцімто підійняли з лісосмуги поруч з об’єктом. Правоохоронці обстежили місцевість, але слідів оператора дрона не знайшли.
Насторожує те, що російські військові чомусь не відкрили вогонь по цих дронах. Військова частина розгорнута і працює в бойовому режимі,– зауважив Жданов.
За його словами, це може бути постановча вистава для залякування власного населення. Інцидент одразу був оприлюднений пропагандистськими ЗМІ Росії.
“І знов-таки питання: не було чим збити? Ви нічого не можете зробити з донами? Тоді чого ви там стоїте? Кого ви тоді захистите? Або ж населення Москви готують до того, що ситуація може різко погіршитися”, – підсумував військовий експерт.
Як відомо, компанія AeroDrone заявила про запуск серійного виробництва безпілотників, здатних літати на відстань до 3100 км, що дозволить українським військовим використовувати нові БПЛА навіть у цілях у Сибіру, щоправда, з одним нюансом.
Про це в інтерв’ю сайту Dev.ua повідомив один із засновників компанії Дмитро Шимків. За його словами, йдеться про дві моделі БПЛА — D-80 Discovery і E-300 Enterprise — які пройшли сертифікацію і можуть використовуватися ЗСУ.
Так, більший E-300 Enterprise має загальну вагу 540 кг, з них до 300 кг може скласти пальне та інший корисний вантаж, наприклад, авіабомби або вибухові речовини. Дальність польоту становить від 675 км., а при обладнанні додатковими баками на 350 літрів – до 3150 км. У повітрі E-300 здатний переміщатися зі швидкістю до 150 км/год на висоті до 5000 метрів і триматись у небі від 9 до 23 години.
Ці показники дають можливість Е-300 подолати Урал та досягти Сибіру. Наприклад, запущений із Харкова безпілотник може вдарити по Новосибірську, щоправда, у такому разі він перетвориться на камікадзе, адже повернутися назад не зможе.
Якщо ж задовольнятися дальністю в 1600 км, і ще стільки ж, щоб повернутися, то БПЛА може завдати удару фактично до Уралу, не кажучи вже про найближчі цілі на кшталт військового аеродром в Ахтубінську Астраханської області Росії або Москві.
D-80 Discovery при загальній вазі близько 200 кілограмів може нести на собі до 80 кг корисного навантаження разом із пальним на дальність від 100 до 800 км, при цьому, якщо навантажити більше пального, дрон може пролетіти і більше, правда, тоді вже менше доведеться на озброєння.
Колись росіяни говорили про нібито повний контроль над українським небом, а тепер, якщо їх послухати, то не зовсім контролюють своє, а варто б задуматись.