Сполучені Штати мають намір розширити санкції проти Росії, агресивна поведінка якої є ключовою проблемою як для США, так і для альянсу НАТО. Для цього буде вибрано конкретний час.

Про це сказав держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв’ю телеканалу CNN.

Блінкен сказав, що адміністрація “зробить необхідні дії у час та в місці, що буде обрано”.

При цьому він відмовився повідомити конкретні деталі.

Окрім того, Сполучені Штати донесли до влади Німеччини свою позицію щодо російського газопроводу “Північний потік-2”. У разі продовження будівництва санкції будуть посилені.

“Ми просто хотіли переконатися, що в нашій позиції не було двозначності, щоб наші друзі та партнери розуміли нас”, – сказав Блінкен.

Як зазначив глава Держдепартаменту, під час недавньої зустрічі з главою МЗС Німеччини Хайко Маасом в Брюсселі йому було важливо сказати, що США розглядають трубопровід як погану угоду.

“Це дає Росії більше можливостей для використання енергії в якості інструменту примусу”, – сказав він.

На запитання, чи можуть США що-небудь зробити, щоб зупинити трубопровід із Росії в Німеччину, Блінкен сказав CNN: “У кінцевому підсумку це залежить від тих, хто намагається побудувати трубопровід і завершити його. Ми просто хотіли переконатися, що наша позиція і наша протидія трубопроводу були добре зрозумілі”.

Блінкен нагадав про введені санкції, схвалені Конгресом.

“Згідно законодавства, ми ввели санкції проти компаній, які беруть участь у будівництві трубопроводу. Ми дали ясно зрозуміти, що ми будемо продовжувати нарощувати ці заходи”, – сказав держсекретар США.