Зараз у Києві проходять протести проти обрання недоброчесних суддів до ВРП.

Кияни, які зібралися на протест, вважають неприйнятним обрання членів Вищої ради правосуддя за допомогою такого механізму як з’їзд суддів.

Такі коментарі були озвучені у стрімі телеканалу “5”.

Також учасники мають побоювання, що ім’я нових членів Вищої ради правосуддя вже давно визначені, тож сьогодні всі голосуватимуть, як їм сказали. Зокрема, за словами юристки Галини Чижик, на з’їзд вже прибув Анатолій Марцинкевич, суддя Апеляційного суду Хмельницької області у відставці. Він – люстрований член Вищої кваліфкомісії суддів (працював у ВККС в часи Януковича).

Серед організаторів акції – Фонд DEJURE, Центр протидії корупції та Автомайдан.

У “Центрі протидії корупції” 8 березня повідомлили, що серед делегатів з’їзду не тільки Марцинкевич, а ціла низка “зашкварених” суддів:

“Зашкварені будуть обирати зашкварених. Наприклад, серед делегатів судді Майдану і фігуранти журналістських розслідувань:

Валентина Маліновська, суддя Шевченківського суду Києва. У 2013 році взяла під варту фотографа Сергія Нужненка, який був звіряче побитий беркутівцями.
Олександр Кравець, суддя П’ятого апеляційного адмінсуду. В 2013 році підтримав рішення про заборону Євромайдану в Одесі.
Олексій Диба, суддя Оболонського суду Києва. 2014 року ухвалював рішення проти активістів Автомайдану
Юлія Іваніна, суддя Дніпровського суду Києва. Кинула за ґрати 2 учасників акцій протестів. А ще на підставі сфальшованих документів карала водіїв за поїздку до Межигір’я.
Олена Шумейко, суддя Оболонського суду Києва. 2014 року ухвалювала рішення проти активістів Автомайдану.
Марина Шаховніна, суддя Подільського суду Києва. 2014 року карала протестувальників за поїздку до Межигір’я.
Сергій Антонов, суддя Октябрського суду Полтави. У 2013 році Антонов розглядав кримінальну справу за обвинуваченням Іллі Ківи у отриманні хабара. Суддя визнав його винним, але засудив лише до штрафу в розмірі 10 тисяч гривень.
Мар’ян Головчак, суддя Рівненського суду. Хотів стати суддею Вищого антикорсуду, але його заветували міжнародні експерти. Суддя приховував майно від декларування.
Юрій Кулініч, суддя Деснянського суду Чернігова. Виправдав полковника, відповідального за організацію розгону мітингувальників і знесення наметового містечка у Чернігові під час Революції Гідності. Хотів стати суддею Вищого антикорсуду, але його заветували міжнародні експерти.
Олена Ганечко, суддя Шостого апеляційного адміністративного суду. Своїм рішенням допомогла пасинку олігарха Фірташа, який підозрювався у смертельному ДТП, втекти з країни. Веде стиль життя (подорожі, елітні автівки), який не відповідає доходам.
Руслан Арсірій, суддя Окружного адмінсуду Києва. Фігурант “плівок ОАСК”. Отримав майже 9,3 млн грн у спадок від своєї 73-річної матері.
Костянтин Кобилянський, суддя Окружного адмінсуду Києва. ВККС визнала суддю таким, що відповідає займаній посаді. А кілька місяців тому Кобилянський разом з членами ВККС був гостем на дні народження судді Аблова.
Роман Бойко, суддя Господарського суду міста Києва. Журналісти виявили, що суддя неодноразово зустрічався з одіозним суддею Ємельяновим, якого підозрюють у втручанні в роботу суддів. Бойко фігурує у кримінальній справі у статусі свідка.
Микола Лагнюк, суддя Верховного Суду. Володіє лазнею площею 130 квадратів!
Віктор Остапук, суддя Верховного Суду. На матір судді записаний будинок площею 350 квадратів, а сам суддя їздить на BMW, записаній на секретарку судових засідань з Луцька.
Тетяна Демчина, суддя Кузнецовського суду Рівненської області. Колишня дружина одіозного сбшника Демчини, провалила конкурс до Вищого антикорсуду.”

Нагадаємо, сьогодні, 9 березня, у Києві проходить 18-й з’їзд суддів України. На з’їзді мають призначити одного суддю Конституційного Суду України, чотирьох членів Вищої ради правосуддя та обрати новий склад Ради суддів України.