Три п’ятниці поспіль саме санкції стають головною новиною дня в Україні. Про це на своїй сторінці в Фейсбук заявив Володимир Фесенко.

Тепер сміливо можемо називати п’ятницю «Днем санкцій»! Дві попередні п’ятниці в ролі ньюсмейкера виступала РНБО України, а на минулому тижні – Держдепартамент США.

Не без іронії зауважу, що є навіть відчуття санкцій змагання між українськими та американськими владами. І хто його знає, може американців хоча б трохи надихнули санкції Зеленського (РНБО) проти Медведчука. Але в США обрали на роль головного «поганого хлопця» в Україні і в якості об’єкта для санкцій іншого олігарха. Ним став Ігор Коломойський. І навряд чи ми сильно здивувалися такому рішенню.

Однак, списку санкцій рішення Держдепу США по Коломойському безпрецедентне, перш за все по публічному мотивуванні. По Фірташу були розслідування у зв’язку із звинуваченнями в причетності до корупції, яка торкнулася американських рішень. Були судові рішення про його екстрадицію в США. У випадку з Коломойським мотивування таке, що завтра щось подібне (при бажанні керівництва Держдепу) може з’явитися і стосовно деяких інших впливових політиків і чиновників в Україні.

Так що ефект саспенсу (тривожного очікування), який з’явився у деяких українських політиків і олігархів після санкцій президента Зеленського і РНБО, тільки посилюється. Тепер деяким нашим впливовим «бізнес-політикам» треба боятися ще й американців. З огляду на глобальний вплив США, це ще серйозніше. І цей ефект саспенсу може змусити деяких наших олігархів бути більш зговірливими.

І у мене велика підозра, що в санкціях проти українських олігархів (Медведчука і Коломойського) між українською і американською владою було певна взаємодія. Навряд чи випадково були зроблені кілька днів тому відповідні правові дії проти колишніх топменеджерів ПриватБанку.

Як вплинуть американські санкції на ситуацію навколо Коломойського в Україні?

Тут треба бути реалістами. Навряд чи варто очікувати арешту Коломойського, конфіскації його активів і тому подібного. Для цього спочатку повинні бути кримінальні провадження, слідчі дії та судові рішення. Ось відкриття кримінальних проваджень цілком можливо. І навіть санкцій РНБО проти Коломойського не варто очікувати. Для таких санкцій має бути підстава у вигляді сприяння (хоча б фінансового) тероризму. Якось мало віриться, що у Коломойського були якісь бізнес-зв’язку з ОРДЛО. А ось доручення РНБО відповідним правоохоронним органам провести розслідування за звинуваченнями, заявленим до списку санкцій вирішенні Держдепартаменту США, цілком можливо. У зв’язку з цим цікаво як поводитиметься Ігор Коломойський. Може знову, як кілька років тому, вважатиме за краще про всяк випадок пересидіти в Ізраїлі всі ці неприємності?

І чого ж нам чекати в наступну п’ятницю? Невже знову якоїсь сенсації? – зазначив Фесенко

 

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.