Президент Росії Володимир Путін поки не прийняв рішення про вторгнення в Україну. При цьому ніяких змін за минулий тиждень на українському кордоні не відбулося.
Про це заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван, виступаючи в Раді з міжнародних відносин у п’ятницю з нагоди завершення першого року президенства Джо Байдена.
“Поточна оцінка уряду США така, що він (Путін – ред.) ще не прийняв рішення (про вторгнення в Україну – ред.), тому ніяких змін з минулого тижня в цьому відношенні немає”, – сказав Салліван на семінарі в Раді з міжнародних відносин.
Він додав, що розвідка США представила аналіз поточної ситуації. Згідно з останніми даними, російська влада серйозно розглядає сценарій вторгнення в Україну і на цьому тлі проводить оперативні навчання.
Салліван також сказав, що за останніми оцінками Росія на кордоні з Україною зосередила десятки тисяч військових. При цьому він висловив готовність США до діалогу з Москвою.
“Ми збираємося обговорити наші побоювання”, – резюмував він.
Окрім того, Сполучені Штати проводять роботу щодо нових розширених пакетів військової допомоги Україні.
«Ми постійно оцінюємо додаткові потреби, які є в України, збираємо потенційні пакети допомоги й активно розглядаємо їх», — зазначив Салліван.
Він уточнив, що допомога Україні продовжується на постійній основі.
«Наразі ми продовжуємо надавати Україні допомогу в оборонній сфері. Тільки минулого тижня прибув до України ще один пакет із цією допомогою, і будуть прибувати ще», — додав радник Байдена.
Відзначимо, що останніми днями Росія продовжувала накопичувати нові війська біля кордону України, незважаючи на те, що президент Джо Байден закликав президента Росії Володимира Путіна до деескалації напруги під час віртуальної зустрічі минулого тижня.
До прикордонної зони було направлено більше російських військових частин, повідомляють CNN джерела, наближені до розвідки.
Офіційні особи США та України також бачили докази того, що Росія почала перенаправляти комерційні повітряні та залізничні системи для підтримки військових зусиль, хоча подібна повітряна та залізнична діяльність була помітна навесні під час останнього військового нарощування Росії, яке в кінцевому підсумку було відкладено.
За останніми оцінками американської розвідки, понад 50 так званих «батальйонних тактичних груп» розгорнуті на кордоні з Україною та навколо нього, ще шість перебувають у дорозі.
Ці групи, які зазвичай можуть включати до 900 чоловік особового складу кожна, є дуже диверсифікованими та досить самодостатніми бойовими одиницями з поєднанням військ, артилерії, протитанкової зброї, розвідувальних та інженерних підрозділів. БТГ, як відомо, відігравали провідну роль у російській військовій діяльності в Україні у 2014 році.
Представник Пентагону Джон Кірбі зазначив, що США поки що не зафіксували значних змін на кордоні між Росією та Україною.
“Ми продовжуємо стежити за ситуацією на російсько-українському кордоні… Ми не спостерігаємо жодних істотних змін у розташуванні російських військ поряд із кордоном України”, – повідомив Джон Кірбі.
“(Російські війська) все ще там, у великій кількості”, – додав він.