Український режисер-аніматор Олег Педан помер 2 лютого після важкої і швидкоплинної хвороби. Про це повідомив на своїй сторінці в Фейсбук глава Національної спілки кінематографістів Сергій Тримбач.

Олег Педан пішов з життя в свій день народження – 2 лютого йому виповнилося 60 років.

За словами колег аніматора, на його лікування збирали кошти, але хвороба виявилася швидкоплинною.

Олег Педан народився в Дніпропетровську. Був ляльковим майстром, сценаристом, режисером анімаційних стрічок “Будиночок для равлика”, “Нікого немає вдома”, “Ключ”, “Світла особистість”. Також він був автором призів Міжнародного кінофестивалю анімаційних фільмів “Крок”.

– Про смерть Олега після важкої і досить швидкоплинної, на жаль, хвороби повідомили його найближчі колеги. Він прожив рівно 60 років, помер в свій день народження, – написав Тримбач.

– Навіть пішов Олег загадково. 02.02.2020 року. о 22 годині 20 хв., В день народження, рівно 60 років. 2 лютого 2020 го, о 22.20 нам всім радили загадувати бажання. Невже Олег загадав полетіти в небеса в той момент? Я завжди захоплювалася його фантазією і майстерністю. Мені було дуже комфортно і цікаво з ним спілкуватися і працювати. Це непоправна втрата. Я вдячна всім за допомогу. Була надія, але все так швидко відбулося. Сумно дуже, – написала Ірина Сергєєва. – Господи, прийми його світлу душу – душу, що вміла робити ляльки і творити фільми, наповнені талантом і любов’ю. Щирі співчуття рідним, близьким, колегам.

Олег Педан народився в Дніпропетровську. Був дуже винахідливим ляльковим майстром, винаходив різноманітні механізми – і для мультфільмів, і просто для душі. Педан виступив сценаристом і, режисером анімаційних стрічок “Будиночок для равлика”, “Нікого немає вдома”, “Ключ”, “Світла особистість”. Також він був автором призів Міжнародного кінофестивалю анімаційних фільмів “Крок”.