Україні потрібно ретельно вирішувати питання справедливості, особливо щодо мобілізації. Виникло обговорення щодо того, чи повинні діти чиновників і депутатів також бути мобілізовані на одних умовах з іншими громадянами. Депутати і кабмін вирішили сховати свої 5 точки від цього.
Журналісти відомого медіа звернулися до уряду з запитанням, чи розглядається можливість внесення законопроєкту до Верховної Ради, спрямованого на удосконалення процесів мобілізації, зокрема, стосовно залучення до служби родичів держслужбовців.
Отже, запит журналістів стосувався того, чи будуть викликані з-за кордону України члени сімей, зокрема діти, які мають досягнути придатного віку для призову, діти службовців, що займають високі посади в Україні. Журналісти цікавились, чи будуть такі діти обов’язково призвані на військовий облік і викликані на військову службу на рівних умовах зі звичайними призовниками.
Відповідь уряду була наступною: на рівні законодавства неможливо встановити обов’язковий військовий облік або мобілізацію дітей депутатів та чиновників, зокрема тих, хто перебуває за кордоном під час вторгнення.
У відповіді також зазначили, що можуть діяти лише в рамках повноважень, передбачених Конституцією та законодавством. Також було зазначено, що уряд був розробником законопроєкту №10378 щодо удосконалення мобілізації, але його відкликали для доробки через виявлені в ньому корупційні ризики.
Водночас у Кабміні було зазначено, що до Верховної Ради було подано цілу низку інших законопроєкт. У них пропонується внести зміни до законів про військовий обов’язок, військову службу, мобілізацію та підготовку до неї, а також до законодавчих актів щодо питань призову та звільнення зі служби.
Також слід зазначити, що відповідно до статті 93 Конституції України право законодавчої ініціативи у Верховній Раді належить президенту, народним депутатам і Кабінету міністрів, – додали у відповіді на запит.
Звісно знати законодавство це добре, але чому ж тоді вони не дотримуються інших законів, зокрема щодо належного виконання своїх обов’язків?