Сьогодні, 22 травня, стало відомо, що детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) нагрянули з обшуками до в.о. члена правління “Укрзалізниці” Романа Веприцького. Обшуки проходять у справі про розкрадання коштів при будівництві експрес – траси в аеропорт Бориспіль.

Про це представники НАБУ повідомили через свою прес-службу.

Обшуки проходять і в робочому кабінеті Романа Веприцького, і у нього вдома.“Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП здійснюють обшуки у посадових осіб АТ” Укрзалізниця “і представників ряду приватних компаній. Слідчі дії санкціоновані і здійснюються в рамках розслідування фактів зловживань посадових осіб” Укрзалізниці “під час здійснення закупівель програмного забезпечення на електронне придбання квитків сполученням” Київ- Бориспіль “(так званий” Бориспільський експрес “)”, – повідомляє НАБУ.

Слідчі підозрюють, що чиновники і підприємці внесли неправдиві відомості в документи про формальне виконання робіт.

Історія питання така: у 2018 році ТОВ “Рілейд” перемогло в державних закупівлях філії Південно-Західна залізниця ПАТ “Укрзалізниця” з будівництва експрес-траси до Борисполя на загальну суму 20 400 000 грн.

Роман Веприцький в 2017-2019 роках був в.о. директора регіональної філії “Південно-Західна залізниця” АТ “Укрзалізниця”, а в 2019-2020 роках вже очолював філію.