Через новий закон українським школярам дозволили не відвідувати школу

З 1 вересня стартує нова програма Міносвіти. Українським батькам запропонують спробувати так звану сімейну освіту.

Таке нововведення запровадило Міністерство освіти, а зараз відповідне положення на прийнятті в інших відомствах.

Перейти на сімейну освіту зможуть всі бажаючі, достатньо лише написати заяву, а тому в МОН, з нового навчального року очікують значне збільшення хоумскулерів (в перекладі – ті, хто навчаються вдома). В Україні змінили закон про індивідуальну освіту.

Повідомляється, що сьогодні в Україні таких дітей, які потребують віддаленого навчання 54 тисячі.

За словами психолога, в якій двоє з трьох дітей навчаються вдома, хоумскулінг підходить не всім, і починати готуватися до такого переходу варто по півроку. Підготуватися, перш за все, повинні батьки, самі. Тому що, дуже часто саме батьки виявляються не готові. Не готові до такого навантаження, з яким вони стикаються

“За новим законодавством, вважається індивідуальну сімейну освіту, екстернат і педагогічний патронаж. Педагогічний патронаж передбачає супровід педагога від школи, екстернат і сімейна освіта – це тільки консультації та оцінки. Сімейна освіта і екстернат дуже схожі між собою, але різниця в тому, що на сімейну мають право всі, а екстернат – це виключний перелік осіб “, – розповідає державний експерт Директорату дошкільної та шкільної освіти МОН Олена Линник.

Щоб організувати сімейне навчання вдома, достатньо принести відповідну заяву в школу за місцем реєстрації.

Приймати заяви від батьків почнуть вже з 1 вересня поточного року, коли запрацює відповідне положення. Після цього викладачі допоможуть скласти навчальний план і проведуть і з батьками, і учнем консультацію

Також раніше повідомлялося, що українка програла розгляд у Верховному Суді за позовом оскаржити рішення дитячого садка, який відмовив у відвідуванні її невакцинованих дитині.

До суду звернулася мешканка міста Славута після того, як керівництво відмовило у відвідуванні садка невакцінованній дитині.

У вересні сина позивачки взяли в дитячий сад без обов’язкового щеплення проти дифтерії, коклюшу та правця, яку роблять в 18 місяців, через відсутність вакцини. Протягом деякого часу дитина не відвідувала навчальний заклад, а коли мама вирішила повернути її в садок, їй відмовили в прийомі.