Американське посольство в Україні закликає Росію зберегти Керченську протоку відкритим.
Протидія законному транзиту України через Керченську протоку є порушенням міжнародного права. Про це повідомили в посольстві США в Україні.
"Ми закликаємо Росію зберегти Керченську протоку відкритою і припинити переслідування міжнародного судноплавства в Азовському морі. Ми уважно стежимо за цією ситуацією і працюємо з нашими партнерами і союзниками. Ми закликаємо Росію повернути Україні кораблі і затриманих членів екіпажу і поважати суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, що тягнуться до її територіальних вод ", – йдеться в заяві.
Також наголошується, що "на найвищому рівні США спілкувалися зі своїми партнерами".
Ми підтвердили нашу підтримку України перед обличчям російської агресії і підкреслили, що Росія повинна дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань. Протидія законній транзиту України через Керченську протоку є порушенням міжнародного права", – відзначили у посольстві.
У той же час, коментуючи недавні заяви секретаря РНБО Олександра Турчинова про наміри відправити військові судна через протоку, а також повідомлення про нарощування РФ військових сил в регіоні, США закликали до стриманості обидві сторони.
"Ми також закликаємо обидві сторони проявляти стриманість і дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань", – підкреслили в посольстві.
Також, варто зазначити, що українські делегати збираються підняти на переговорах в Мінську питання про посилення присутності місії ОБСЄ в акваторіі Азовского і Чорного морів. Про це повідомила представник України в контактній групі, перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко
Про такий намір вже були проінформовані партнери держави по "нормандському формату", в тому числі Франція і Німеччина. За словами Геращенко, Україна сильно стурбована мілітаризацією анексованого Криму. У зв'язку з цим країна вимагатиме присутності місії ОБСЄ і на території півострова. Це не повинно стати проблемою, так як спеціальна моніторингова місія має право працювати на всій території України. Як зазначила чиновниця, в Криму ніколи не було стільки зброї.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
"Нас дуже турбує, що Крим залишається закритим для будь-якої наглядової місії, чи то йде мова про ОБСЄ, чи про Червоний Хрест, який не допускають до в'язниць в окупованому Криму, або про місію ООН із запобігання тортурам, яка теж не допускається до в'язниць" , – додала Геращенко.