Верховна Рада України на позачерговому засіданні 3 липня проголосувала за спрощення надходження до установ вищої освіти випускникам шкіл з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей і Криму.

Діти з цих територій будуть мати можливість вступати до вузів без здачі зовнішнього незалежного оцінювання і мати можливість вступити в усі навчальні заклади, а не за обмеженим окремим списком (91 навчальний заклад), як це відбувається зараз. Їм для цього потрібно буде скласти вступні іспити.

Всі бажаючі з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей вчитимуться в українських ВНЗ безкоштовно, через державне замовлення в рамках квот. Зараз така норма діє тільки для випускників з анексованого Криму і Севастополя.

Відзначимо, що під час розгляду цього питання депутати від ЄС намагалися блокувати трибуну.

“Окремо відзначимо, що заважати ухваленню законопроекту вирішила “Євросолідарність “Порошенка. Законопроект хотіли прийняти відразу за основу і в цілому, у Порошенка були проти і навіть заблокували трибуну. В результаті проголосували в першому читанні, зібравши 266 голосів, а після виступу нардепів” Євросолідарності “- і в другому читанні, вже 310 голосами.Нардепи “Євросолідарності” Порошенка, вам цей цирк не соромно було влаштовувати? Вам мало тієї відповідальності, яку несете зі своїм шефом за події на Донбасі в п’ятирічку його президентства?

У підсумку голосів вони так і не дали, до речі “, – пише” Клименко-Тайм “.

“З усіма мітингами, ми зовсім відволіклися від засідання Ради, а там починається вогник.

Йшло бурхливе обговорення закону, що дозволяє дітям з непідконтрольних територій вступати до ВНЗ України.

Козаки Петра Олексійовича намагалися блокувати трибуну, але марно.

Закон прийнятий. За проголосували 310 депутатів “, – пишуть” Вести “.