Вселенський патріарх Варфоломій особисто просив предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія не висуватися на пост глави нової церкви на Об'єднавчому соборі УПЦ.

Про це митрополит Макарій розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Мені не залежить хто буде вибраний. Я фактично ще не визначився, за кого я буду голосувати, ще кандидатів немає", – зазначив він.

Священослужитель нагадав, що раніше вже обіцяв не виставляти свою кандидатуру на очільника Єдиної помісної церкви.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Бог мені думку таку добру прислав, бо уже в жовтні прийшов лист за підписом Вселенського патріарха, мені прийшов і, напевне, патріарху Філарету, щоб ми не ставали на голосування – ні один, ні інший,
–наголосив Макарій.

Варто зазначчити, що сьогодні на Софійській площі заплановані офіційні заходи з нагоди проведення об'єднавчого собору

І у зв'язку з цим до Києва прибувають учасники акцій.

Як передає кореспондент LIGA.net, на центральному залізничному вокзалі видно багато людей з українською символікою – прапорами і плакатами, які прибули до Києва.

Мітинги прихильників об'єднання церков повинні пройти на Софійській площі.

Головним з безпеки буде Управління державної охорони (УДО), так як в цих заходах братиме участь президент Петро Порошенко.

Прихожан УПЦ МП під час молебню під Верховною Радою вчора, 14 грудня, закликали сьогодні о 12:00 приєднатися до хресної ходи від Києво-Печерської лаври проти надання українській церкві томосу про автокефалію. В УПЦ МП таку інформацію заперечують.

Оаніше настоятель УПЦ КП патріарх Філарет повідомив, що в Об'єднавчому соборі повинен взяти участь 41 архієрей Київського патріархату, 12 – Автокефальної церкви, 10 – Московського патріархату, щоправда зараз відомо лише імена двох священнослужителів УПЦ МП, участь яких у Соборі є можливою, – це митрополит Симеон і митрополит Софроній.